Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa wicepremiera Andrzeja Leppera z udziałem m.in. przewodniczącego KZRKiOR Władysława Serafina.
Wicepremier poinformował o tematyce rozmów. Dotyczyły one szeregu aktualnych zagadnień. Omawiano sytuację na rynku trzody chlewnej. Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na fakt, że ceny na tym rynku lekko się podnoszą, ale w dalszym ciągu są niższe niż koszty produkcji.

Szef resortu rolnictwa zapewnił, że nie będzie likwidacji KRUS, czy też Funduszu Składkowego. ”To jest zapewnienie Koalicji”- podkreślił, Wiceprezes Rady Ministrów przypomniał, że Fundusz Składkowy dorobił się przez szereg lat znacznego majątku, chociażby w postaci sanatoriów, w których leczeni są rolnicy i ich rodziny. Podkreślił, że majątek ten pochodzi ze składek, a nie z dotacji.
Podczas spotkania omawiano także sprawy dotyczące ubezpieczeń upraw i zwierząt zwracając uwagę na konieczność powstania kolejnych Towarzystw Ubezpieczeń Wzajemnych, aby system ten mógł objąć większą liczbę gospodarstw.
Wicepremier odniósł się tez do spraw związanych z negocjacjami prowadzonymi na forum Unii Europejskiej.

Źródło: MRiRW

Podobał się artykuł? Podziel się!