ODR w Bratoszewicach jako jedyny w Polsce wypełniał wnioski rolnikom o dopłaty do  gruntów za darmo.

Dotychczas tylko za wypełnienie wniosków obszarowych nie pobieraliśmy pieniędzy, teraz się to zmienia – powiedział Janusz Szrama, zastępca dyrektora ODR w Bratoszewicach.

Większość ODR-ów swoje cennika uzależnia od ilości działek rolnych, na których położone jest gospodarstwo. Im gospodarstwo bardziej rozdrobnione, tym większą opłatę za wypełnienie wniosku ponosi rolnik.

Nasze ceny są zróżnicowane, ale niezależne od ilości działek rolnych w gospodarstwie – mówi Szrama. Województwo łódzkie można podzielić na dwa obszary. Na południu województwa są gospodarstwa bardzo rozdrobnione, na północy większe, nierozdrobnione. Opłaty za wypełnienie wniosków od rolników zarządzających gospodarstwem na kilku działkach nie będą wyższe – dodaje Janusz Szrama.

Za wypełnienie wniosku o dopłaty do gruntów dla gospodarstwa do 10 hektarów kosztuje 20 zł brutto. Cena rośnie o 10 złotych, wraz z kolejnymi 10 hektarami. Rolnik, który ma ponad 50 ha i będzie prosił o wypełnienie wniosku spersonalizowanego przez ODR zapłaci 100 zł.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!