W efekcie Polski Koncern Mięsny DUDA wszedł do grona zaledwie dziewięciu spośród wszystkich polskich zakładów produkujących i przetwarzających wołowinę oraz wieprzowinę, których towary zostały dopuszczone do sprzedaży w Rosji.

To doskonała wiadomość dla spółki. Uzyskaliśmy dostęp do największego rynku zbytu wieprzowiny w tej części świata - blisko 150 milionów nowych konsumentów. Pozwolenie na eksport do Federacji Rosyjskiej otwiera przed nami także możliwość sprzedaży naszej produkcji na Białorusi, która jest ogromnym importerem wieprzowiny – podkreśił Roman Miler, Wiceprezes Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. - Jest to tym większy sukces, że prawem eksportu swojej produkcji do Federacji Rosyjskiej mogą pochwalić się nieliczne polskie firmy.

Polski Koncern Mięsny DUDA posiada bardzo duże doświadczenie w obszarze handlu ze wschodnimi partnerami – eksportowaliśmy wcześniej nasze produkty do Rosji, a od kilku lat z sukcesem rozwijamy produkcję i dystrybucję wieprzowiny na Ukrainie. Dobrze znamy te rynki, co daje nam dużą przewagę w dalszej ekspansji za wschodnią granicą – a kierunek ten uważamy za bardzo perspektywiczny –
dodał Roman Miler.

Polski Koncern Mięsny DUDA jest jednym z największym polskich eksporterów mięsa czerwonego. W I kwartale 2009 r. przychody ze sprzedaży zagranicznej Grupy Kapitałowej wyniosły ponad 46 mln zł, rosnąc o 33% wobec odpowiedniego okresu ubiegłego roku. W 2008 r. przychody te sięgnęły blisko 186 mln zł, zwiększając się o 26% w stosunku do 2007 r.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!