PRZEGLĄD PRASY: Część udziałowców drugiego co do wielkości producenta mrożonek w Polsce wystąpiła o pomoc sądu, by zwołać nadzwyczajne walne zgromadzenie i zmienić zarząd wprowadzony przez aresztowanego w piątek szefa rady nadzorczej spółki - pisze Józef Matusz.

(...) Na walnym wystarczy plantatorom głosów do zmiany władz spółki, w której mają oni 35,5 proc. udziałów, pracownicy - 13 proc., samorządy - 7 proc., a resztę firmy współpracujące z zakładem. Plantatorzy twierdzą, że powołany w styczniu zarząd Hortino działa na niekorzyść firmy i nie ma wizji jej rozwoju, np. nie mają pomysłu, jak sprzedać zalegające magazyny mrożone wiśnie i maliny, a zbliża się nowy sezon. (...)
ZPOW Hortino to jedno z największych w kraju przedsiębiorstw przetwórstwa owocowo-warzywnego. Miniony rok był najlepszy w historii spółki, której obroty przekroczyły 130 mln zł, a zysk netto wyniósł około 4 mln. Spółka kontroluje ok. 10 proc. rynku mrożonek w kraju i jest drugim ich producentem po Horteksie. 60 proc. produkcji trafia na eksport.

Źródło: Rzeczpospolita 

Podobał się artykuł? Podziel się!