Startuje pierwszy w naszym kraju system franczyzowy sieci sklepów rolniczo-technicznych. Grene rozpoczyna właśnie rekrutację kandydatów na franczyzobiorców. Jak zapewnia, może nim zostać każdy, nie tylko osoba, która ma już doświadczenie w tej bądź pokrewnej branży. Może to być także dobry pomysł, np. na nowy biznes rodzinny, bowiem system Grene został przygotowany tak, by można go było łatwo wdrożyć w każdych warunkach rynkowych.

- Jesteśmy gotowi do otwarcia pierwszych sklepów franczyzowych. Wypracowana przez nas formuła prowadzenia biznesu daje duże możliwości realizacji przez franczyzobiorców własnych planów i zamierzeń biznesowych. Co niezwykle istotne, nasz system jest dopasowany do funkcjonowania w mniejszych miejscowościach, co na rynku systemów sieciowych stanowi rzadkość, ale w ten sposób umożliwiamy rozwój tam, gdzie perspektywy rozwoju działalności handlowej są trochę mniejsze niż w dużych miastach - mówi Adam Wroczyński, pełnomocnik zarządu ds. rozwoju sieci franczyzowej w Grene Sp. z o.o.

Grene to duża firma, będąca częścią duńskiego koncernu, działającego w całej Europie. Zajmuje się dystrybucją szerokiego asortymentu produktów zaopatrzenia rolnictwa, ogrodnictwa, przemysłu, usług oraz produktów wykorzystywanych w gospodarstwach domowych. Rozwija też własną sieć sklepów, których obecnie ma 87. W planach jest powiększanie sieci zarówno poprzez otwarcia kolejnych sklepów własnych, jak i franczyzowych.

Franczyzobiorca sieci może liczyć na wszechstronną pomoc w uruchomieniu oraz prowadzeniu tego biznesu. Mowa m.in. o pozyskaniu i kompleksowym przygotowaniu lokalu, doradztwie przy planowaniu zagospodarowania przestrzeni, visual merchandisingu, ustalaniu polityki handlowej, a także organizacji działań marketingowych. Franczyzodawca zapewni również szkolenia oraz pomoże w opracowaniu planu finansowego opisującego rozwój sklepu franczyzobiorcy w trakcie obowiązywania umowy franczyzowej. Niemniej istotne jest to, że franczyzobiorca otrzyma dostęp do źródeł zaopatrzenia oraz atrakcyjne warunki handlowe, jakich nie otrzymuje żaden inny podmiot związany umową handlową z firmą Grene.

Dla pierwszych trzech franczyzobiorców przewidziano preferencyjne warunki przystąpienia do sieci. Zostaną oni zwolnieni z opłaty wstępnej (10 tys. zł netto) oraz przez pierwsze trzy miesiące z opłaty bieżącej (1 proc. od obrotu netto).