PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Promocja żywności tradycyjnej i naturalnej

W tym roku w woj. warmińsko-mazurskim odbędzie się 12 imprez promujących żywność naturalną i tradycyjną - poinformował urząd marszałkowski w Olsztynie. Na kiermaszach zaprezentują swoje towary producenci zrzeszeni w regionalnej sieci dziedzictwa kulinarnego.Jak poinformowało biuro prasowe marszałka, w tegorocznym kalendarzu tzw. festiwali smaków, zatwierdzonym przez zarząd województwa, znalazło się 12 imprez promujących potrawy z mięsa drobiowego, wieprzowego, wołowego, jagnięcego i koziego, ryb, ziemniaków, mleka, miodu, runa leśnego i dziczyzny.

Cykl imprez kulinarnych zacznie się na początku lipca Regionalnym Festiwalem Kultury Łowieckiej w Węgorzewie, a zakończy w połowie października Regionalnym Świętem Miodu w Ełku. Kiermaszom będzie towarzyszył konkurs na najlepsze lokalne smaki i receptury Warmii, Mazur i Powiśla.

W ramach tych festiwali swoje wyroby będą oferować producenci zrzeszeni w Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. W regionie należy do niej 136 gospodarstw rybackich, rolnych, hodowlanych i agroturystycznych, pasiek, restauracji oraz zakładów przetwórczych owoców i warzyw.

Woj. warmińsko-mazurskie wstąpiło do Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego w 2005 roku i było jej pierwszym polskim członkiem. Obecnie to największa taka regionalna sieć w kraju.

Przedsiębiorcy z Warmii i Mazur, należący do tego zrzeszenia, powołali w ub. roku Regionalną Izbę Gospodarczą Żywności Naturalnej i Tradycyjnej, dzięki której chcą wspólnie promować swoje produkty i starać się o środki unijne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!