PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Razem znaczy lepiej

Razem znaczy lepiej

Autor: farmer.pl

Dodano: 13-05-2011 12:54

Zdaniem Tadeusza Nalewajka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w obecnych warunkach gospodarki rynkowej i występujących wahaniach na rynku, dużo ważniejsza, od samego osiągnięcia wystarczająco wysokiej produkcji rolnej, stała się możliwość zbytu, a zatem dostosowanie tejże produkcji do potrzeb i wymagań klientów.- W przypadku rozdrobnionej produkcji, z którą często mamy do czynienia w warunkach polskiego rolnictwa, tworzenie grup producentów rolnych jest jednym ze sposobów przeciwdziałania problemom związanym ze zbytem. Rolnicy tworząc grupy producentów rolnych liczą przede wszystkim na pewność zbytu oraz możliwości hurtowej sprzedaży płodów rolnych. Widzą, że duże i ujednolicone partie towaru znajdą odbiorców. Zdają oni sobie sprawę, że tylko towar odpowiednio przygotowany znajdzie nabywców. Od kilku lat, wzrasta liczba grup producentów rolnych, a rolnicy wciąż wykazują duże zainteresowanie tym tematem - mówi Tadeusz Nalewajk.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na bieżąco podejmuje działania na rzecz promowania tworzenia grup producentów rolnych. Z inicjatywy resortu rolnictwa miedzy innymi wydano biuletyn „Promocja tworzenia grup producentów rolnych" i nakręcono film pt. „Razem", który na płytach CD jest rozdawany na spotkaniach z rolnikami.

- Kilkadziesiąt razy w roku, w porozumieniu z ośrodkami doradztwa rolniczego, odbywają się też spotkania pracowników Ministerstwa Rolnictwa z przedstawicielami grup producentów rolnych oraz z osobami zainteresowanymi utworzeniem grup, na których przedstawia się korzyści związane z członkostwem w takich grupach oraz warunki, jakie należy spełnić do ich założenia. Spotkania te są zwykle organizowane w województwach, gdzie poziom zorganizowania producentów rolnych w grupy jest najniższy - dodaje wiceminister Nalewajk.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.158.195
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!