Jakie kryteria zadecydowały o wyborze ścisłej czołówki? Po pierwsze same hasło konkursu – sposób na sukces, a także znaczenie przedsięwzięcia dla rozwoju gminy, społeczna użyteczność, zakres wykorzystania lokalnego potencjału, uwzględnienie wymogów środowiska i innowacyjności zastosowanych rozwiązań oraz dostosowanie do standardów Unii Europejskiej.

Laureatów wyłoniono w kilku kategoriach.

Inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych
- I stopnia
1. Gmina Mszczonów, powiat żyrardowski – Uruchomienie Kompleksu Basenów Termalnych.

Zespołowa
- I stopnia
1. Ceramika Millena Dariusza Sikorskiego, Wiesława Senyszyna i Iwony Wołoszyn z Parzyc w powiecie bolesławieckim – Utworzenie pracowni rękodzieła artystycznego w zakładzie produkcji wyrobów ceramicznych.
2. „ZAJAZD DROB” Marii i Ryszarda Drob z Urszulina w powiecie włodawski – Uruchomienie Zajazdu Drob – organizacja szkoleń, konferencji i imprez okolicznościowych.
- II stopnia
1. „Abies” Kuczyńscy Danuty i Marcina Kuczyńskich z Mieczy w powiecie grajewskim – Budowa zaplecza biurowo-sklepowego, wprowadzanie nowych metod pielęgnacji zieleni oraz ekologicznych technologii oczyszczania ścieków.

Indywidualna
- I stopnia
1. Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy „NITEX” Beaty Muchy z Płużnicy w powiecie wąbrzeskim – Wprowadzenie nowych technologii w zakładzie produkującym wkłady meblowe, materace i poduszki ozdobne.
2. „Aleks-Pol” Alojzego Szczerby z Turowa w powiecie częstochowskim – Modernizacja zakładu produkcji lodów i mrożonek.
- II stopnia
1. Handel Artykułami Rolniczymi – Usługi Chłodnicze Marka Kruka ze Szczytna w powiecie jarosławskim – Modernizacja zakładu prowadzącego handel artykułami rolniczymi, świadczącego usługi chłodnicze.
2. „Bliźniaczek” Marzanny Kucińskiej z Cichaw z powiecie ciechanowskim – Budowa węzła betoniarskiego z wibroprasą.
3. „Nadgoplańska komunikacja Autobusowa” Grzegorza Arenta z Grodźca w powiecie inowrocławskim – Uruchomienie nowoczesnej bazy transportowej.
4. Niepubliczny Dom Opiekuńczo-Leczniczy „Złota Jesień” Agnieszki Pękalskiej z Zaborza w powiecie myszkowskim – Uruchomienie Niepublicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego – Jurajskiego Domu Opieki dla ludzi starszych i niepełnosprawnych.
- III stopnia
1. Ferma Kóz „Kozi Gródek” Lidii Ordysińskiej z Dobrej w powiecie polickim – Modernizacja gospodarstwa produkującego kozie mleko i sery metodami ekologicznymi.

Wyróżnienia
1. „Pachniczówka – pasieka i miodosytnia” Adriana Pachnika Z Grębkowa w powiecie węgrowskWim – Produkcja Miodowego Piwa Mazowieckiego – przywrócenie średniowiecznych tradycji miodosytnictwa.
2. Suszarnia Warzy i Owoców Mariana Sysiaka z miejscowości Łowce w powiecie jarosławskim – Uruchomienie zakładu suszenia i konfekcjonowania warzyw.

GRATULUJEMY!

Źródło: CDR/farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!