Jury konkursu Sposób na Sukces wybrało przedsięwzięcia, które będą poddane dalszej ocenie podczas wizytacji na miejscu i tym samym zakończyło pierwszy etap oceny zgłoszeń do XIV edycji konkursu. Spośród tegorocznych 66 zgłoszeń do drugiego etapu wybrano 31:

1.            Zakład Przetwórstwa Mleczarskiego Dominik Sp. z o.o.;

2.            Brenal Sp. z o.o.;

3.            Spółdzielnia Socjalna Dębnianka;

4.            Andrzej Myśliński DaVinci, Sea Park Park Rekreacyjno-Edukacyjny;

5.            Złotoryjskie Towarzystwo Tradycji Górniczych;

6.            Katarzyna Górnecka Pałac Myślęta;

7.            Przedsiębiorstwo Społeczne Garncarska Wioska Sp. z o.o.;

8.            Handel Transport Usługi Export Import Zajazd Pod Piękną Górą;

9.            Consonni Bartelak Sp. cywilna Halina i Zdzisław Bartelak;

10.          Gospodarstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Kowalski Krzysztof Kowalski

11.          Grupa Producentów Owoców i Warzyw Klimowicz Sp. z o.o.;

12.          Centrum Koła Wiol-Mar Wioletta Pawlak;

13.          Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowo-Wypoczynkowy Dwór nad Bugiem Zbigniew Walaszek;

14.          RTM Sp. z o.o. Skansen Olenderski Olandia w Prusimiu;

15.          Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot Sp. jawna;

16.          Helixia Sp. jawna. A. Minossora i wspólnicy;

17.          Malinowe Hotele Sp. z o.o. Kompleks Baseny Mineralne Solec-Zdrój;

18.          Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Henryk Kowalczyk;

19.          Garmażerka Staropolska, Agnieszka i Zdzisław Nowak;

20.          Park Linowy Galadusys Waldemar Żukowski;

21.          PPUH Grewlig, Adam Grewlig, Wytwórnia Musztardy Kcyńskiej;

22.          Zakład Produkcyjno-Handlowy Dobropol Dorota Sękowska;

23.          Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno Zenon Dańda, F.H. Złota Róża & Sabat;

24.          Centrum Integracji Społecznej w Dąbrowie;

25.          Maja Polikowska-Gajewska Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia;

26.          Małgorzata i Arkadiusz Śnieżek U Śnieżników;

27.          Zakład Hodowli Pstrągów Zapora-Mylof Sp. z o.o.;

28.          Pensjonat Nowy Młyn Dorota Rybińska;

29.          Jolanta Święs Biuro Professional;

30.          Gmina Janów Lubelski;

31.          Jolanta Begińska, nauczycielka.

Terminy wizyt jury u wybranych przedsiębiorców będą ustalane indywidualnie w okresie od lutego do końca marca 2014 r.