PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

W Olsztynie kiermasz tradycyjnej żywności

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 09-06-2012 15:02

Na olsztyńskiej starówce odbył się dziś kiermasz tradycyjnej regionalnej żywności. Można było kupić chleby, sery twarogowe, ryby, wędliny i miody.W zorganizowanym przez samorząd województwa kiermaszu wzięli udział członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. Na drewnianych, stylowych straganach można było kupić m.in. chleb na zakwasie i z żurawiną wypiekany w piekarni w Wydminach pod Giżyckiem, czy wędzone ryby z gospodarstwa rybackiego w Swaderkach pod Olsztynem.

Choć ceny nie były niskie, np. mały bochenek chleba z żurawiną kosztował 6 zł, kupujących nie brakowało. Klienci podkreślali przede wszystkim, że kupując regionalne produkty mają pewność, że płacą za dobrą i zdrową żywność.

Certyfikaty Sieci Dziedzictwa Kulinarnego mają na Warmii i Mazurach producenci i przetwórcy żywności, a także restauratorzy i właściciele małych gospodarstw agroturystycznych, w sumie ponad 120 podmiotów.

Pomysł na Sieć Dziedzictwa Kulinarnego narodził się w 1995 roku w Szwecji. Województwo warmińsko-mazurskie jako pierwsze w Polsce w 2006 roku utworzyło sieć regionalną. Później przystąpiło do niej jeszcze osiem innych województw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • Domownik Warmii i Mazur 2014-05-05 15:40:44
    Oby były zmiany i pokazała kulinaria w Europie wybierzcie ludzi co znają pracę rolnika i przetwórcy polskiego a takich na Warmii i Mazurach Kandydują z Solidarnej Polski lista nr 1 okręg 3
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.167.216.239
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!