Centrum Doradztwa Rolniczego Consrol założyli w 1997 roku Państwo Barbara i Szczepan Zalewscy. Ośrodek mieści się w Domu Farmera w Nowej Rudzie w woj. podlaskim.

W firmie, w zależności od potrzeby, zatrudnianych jest od 5 do 10 osób. Wszyscy specjalizują się wyłącznie w chowie bydła, a więc wszystkim elementami z tym związanymi, począwszy od zakładania użytków zielonych, przygotowania paszy i konserwacji paszy, genetyki zwierząt, karmienia i pozyskiwanie mleka, skończywszy na projektach budowy obór, ich wyposażenia i całej towarzyszącej infrastrukturze.

zalewski.JPG

Autor: kh

Opis: Szczepan Zalewski

– Polskie doradztwo państwowe musi przejść pewne przeobrażenie. Doradztwo Zachodniej Europy jest nakierowane na określone zwierzę. Jeśli byśmy chcieli przykładowo stworzyć gospodarstwo wyspecjalizowane w hodowli bydła mlecznego, to musi tam „wejść” m.in. żywieniowiec, budowlaniec, ekonom i ktoś od zakładania użytków zielonych. Muszą to być specjaliści, z których każdy powie „Mój element jest najważniejszy” – mówi Szczepan Zalewski.

Region Kurpiowszczyzny charakteryzuje się słabymi glebami i dużą ilością użytków zielonych tworząc warunki do chowu bydła. Samo doradztwo nic nie kosztuje, ale Zalewscy prowadzą działalność handlową, z której często korzystają rolnicy.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!