PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Zakłady mięsne "Sokołów" w całości duńskie

Zakłady mięsne "Sokołów" w całości duńskie

28 maja br. Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie spółki „Sokołów” przez Danish Crown.Decyzja została podjęta zgodnie z unijnym rozporządzeniem w sprawie kontroli łączenia  przedsiębiorstw – poinformowała FAMMU/FAPA. Komisja stwierdziła, że przejęcie „Sokołowa” nie wzbudza zastrzeżeń związanych z  zasadami konkurencji. 27 lutego br. została podpisana umowa między strategicznymi  inwestorami spółki tj. Danish Crown i HK Scan o zbyciu przez Grupę HK Scan wszystkich  posiadanych akcji „Sokołów” S.A. Dotychczas obaj inwestorzy tj. Danish Crown i HK Scan posiadali  po 50 proc. akcji spółki. Na mocy tej umowy, Danish Crown nabył całość pakietu akcji „Sokołów” S.A.  posiadanych przez Grupę HK Scan i stał się samodzielnym inwestorem posiadającym 100 proc. akcji  „Sokołów” S.A.

W lutym zarząd „Sokołów” S.A. podkreślał, że „dzięki dotychczasowej, wieloletniej i zgodnej współpracy z obydwoma strategicznymi inwestorami, Grupa Sokołów dokonała znaczącego, jakościowego i ilościowego skoku na drodze swojego rozwoju. Pozwoliło to umocnić jej silną pozycję na  rynku krajowym, a także dzięki sukcesom w eksporcie również na rynku europejskim. W tym procesie istotną rolę odegrała także dobra i wzajemnie korzystna współpraca z polskimi hodowcami oraz bazowanie głównie na surowcu krajowym.”

Odnosząc się do przyszłości, zarząd wyrażał przekonanie, „że również w przyszłości po sfinalizowaniu transakcji, będąc częścią  Danish Crown, koncernu mięsnego o światowej renomie, Grupa Sokołów będzie rozwijać się stabilnie i równie dynamicznie. Stanie się elementem europejskiej strategii działania w zakresie przetwórstwa mięsa. Sądzimy, że powinno to korzystnie wpływać także na cały krajowy sektor żywnościowy, w tym na sytuację polskich hodowców, m. in. dzięki szerszemu dostępowi do nowej genetyki, rynków zbytu itp.”

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • nie 2015-02-11 20:09:26
    czym sie tak chwala ze pokawalku sprzedaja Polske jak tylko moge igdzie tylko moge to mowie i pisze ze te wyroby z SOKOLOWA to nie jest nasze mieso i nie nasze wyroby niech sobie jedza Dunczycy
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!