Targi BIOFACH to przede wszystkim znakomita okazja do nawiązania kontaktów oraz współpracy w branży produktów ekologicznych przez producentów z krajów UE i pozostałych państw. Wśród blisko 2,5 tys. wystawców oraz 40 tys. zwiedzających byli przedstawiciele producentów i hurtowników produktów ekologicznych z całego świata. Targi BIOFACH są nastawione na producentów i handlowców, dlatego praktycznie cały czas na stoiskach można spotkać osoby zainteresowane zawarciem kontaktów handlowych.

Obok polskiego stanowiska Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z zajmującą 200 m2 ekspozycją polskich wystawców zrzeszonych w:

  • Augustowsko-Podlaskim Stowarzyszeniu Eko-Rolników;
  • Klastrze Dolina Ekologicznej Żywności;
  • Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniu Producentów Ekologicznych "Ekołan";
  • Stowarzyszeniu "Polska Ekologia";
  • Stowarzyszeniu Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi "Eko-land" oraz
  • Związku Rolników Ekologicznych "Biopolska"
znajdowało się stoisko indyjskie, kawałek dalej można było spotkać przedstawicieli z Chin, Turcji czy Peru, a nawet Madagaskaru.

Targi w Norymberdze, z uwagi na porozumienie o wzajemnym uznaniu zasad produkcji ekologicznej przyjęte pomiędzy przedstawicielami Unii Europejskiej i m.in. rządu USA, Japonii i Kanady, są oknem na świat dla polskich producentów produktów ekologicznych. Bez problemów można było znaleźć przedstawicieli największego, amerykańskiego rynku dla żywności ekologicznej.

Polskich producentów odwiedzali też Japończycy poszukujący każdej ilości owoców aronii i jej przetworów z uwagi na jej działanie przeciwpromienne. Jak co roku, tłumnie przychodzili Niemcy poszukujący polskich producentów żywca i wołowiny. Każdy z zainteresowanych otrzymał nagrany na pamięci przenośnej katalog polskich producentów ekologicznych wraz z asortymentem oferowanych przez nich produktów oraz danymi do kontaktu. Praktycznie nie istniała bariera językowa, ponieważ nawet w przypadku odwiedzin kontrahentów z Chin, na stoisku znalazła się osoba mówiąca po mandaryńsku i wspomagająca nieodpłatnie wystawców.

Krajem roku 2013 na targach była Rumunia. Przedstawiciele tego państwa otwierali targi, prowadzili szereg spotkań i konferencji, a także promowali swoje rolnictwo i kulturę wśród wystawców i odwiedzających. Na stoisku rumuńskim można było podziwiać występy artystyczne, a także zapoznać się ze sztuką kulinarną.