Platformy „EASY-CERT" i „bioC" od razu spełniły zarówno szwajcarskie wymogi, jak i te stawiane przez Unię Europejską, które dotyczą postanowienia o certyfikatach cyfrowych mających wejść w życie z początkiem stycznia 2013 r. Nowe rozszerzone usługi dają większą pewność międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej.

„EASY-CERT" to platforma wydająca certyfikaty założona kilka lat temu przez dwa organy certyfikujące: szwajcarską firmę „bio.inspecta AG" oraz „Austria Bio Garantie". Firma „bioC" GmbH ma 10 lat doświadczenia w prowadzeniu takiej samej platformy w Niemczech - podaje MCREŚiWE.

- Współpraca miedzy „bioC" i „EASYCERT" zwiększyła przejrzystość i pewność na europejskim rynku ekologicznym - zauważa Ueli Steiner dyrektor naczelny firmy „bio.inspecta AG" i założyciel „EASY-CERT".

Centrum zachęca inne organy certyfikujące do zintegrowania baz danych o gospodarstwach i firmach przez nich certyfikowanych, dzięki czemu przyczynią się do uzupełniania listy i zwiększenia przejrzystości na europejskim rynku ekologicznym.

Podobał się artykuł? Podziel się!