W ramach konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne, organizowanego przy ścisłej współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, zgłoszone gospodarstwa ekologiczne oceniane były w dwóch kategoriach. W kategorii ekologiczne gospodarstwo towarowe pierwsze miejsce zajęła Spółka Rolnicza Juchowo Sp. z o. o. (województwo zachodniopomorskie), natomiast w kategorii ekologia-środowisko - Mirosław Angielczyk z województwa podlaskiego.

Laureatkami pierwszych miejsc konkursów na najlepszą pracę magisterską i najlepszą pracę doktorską w zakresie polityki jakości żywności zostały: Alicja Chorąży za pracę magisterską pt. „Możliwość wykorzystania roztoczy z rodziny dobroczynkowatych (Acari: Phytoseiidae) w integrowanej ochronie plantacji truskawki przed przędziorkiem chmielowcem (Tetranchytus urticae Koch)"; Ewa Dąbkowska za pracę doktorską pt. „Wpływ odmian ziarna orkiszu uzyskanego w warunkach produkcji ekologicznej na jakość mąki".

W konkursie wiedzy o rolnictwie ekologicznym pierwsze miejsce zajął Paweł Dymkowski ze szkoły ZSCKR im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie.

Natomiast za najlepszy projekt mający na celu promocję regionu za pomocą produktu regionalnego lub tradycyjnego uznano inicjatywę Lokalnej Grupie Działania „Na Śliwkowym Szlaku".

Podobał się artykuł? Podziel się!