Wyniki uruchomionej dziś internetowej ankiety zostaną uwzględnione w propozycji legislacyjnej KE nt. produkcji ekologicznej w Unii Europejskiej, która ma zostać przedstawiona pod koniec 2013 roku.

Po konsultacjach z zainteresowanymi stronami, Komisja zwraca się teraz do obywateli, aby przedstawili swoją opinię. Konsultacje dotyczą możliwych uproszczeń obecnie istniejących schematów, przy zachowaniu wysokich standardów produkcji, jak również zagadnień kontroli i handlu międzynarodowego.

- Obecnie zarządzanie zasobami oraz zrównoważone rolnictwo stają się coraz bardziej istotne politycznie, a konsumenci bacznie przyglądają się, jak żywność jest produkowana. Dlatego jest to dobry moment, aby podkreślić nasze przywiązanie do najwyższych standardów rolnictwa ekologicznego i poddać przeglądowi dotychczasowe zasady, jeśli jest to konieczne. Ma to na celu stworzenie najlepszych warunków dla wspierania rozwoju produkcji ekologicznej w Europie. Otwarte publiczne konsultacje to wielka szansa dla europejskich obywateli, aby zaangażować się w przygotowywanie przyszłości dla rolnictwa ekologicznego w Europie - powiedział Dacian Ciolos, komisarz UE ds. rolnictwa i rozwoju wsi.

Konsultacje potrwają od 15 stycznia do 15 kwietnia br. Ankietę można znaleźć pod tym adresem.

Podobał się artykuł? Podziel się!