Adresatem tego działania są przedstawiciele placówek oświatowych, funkcjonujących w miejscowościach, gdzie swoją działalność prowadzą firmy - realizatorzy Programu „Odpowiedzialność i Troska".

W szkolnych ławkach zasiadło 16 pedagogów z Myślenic i okolic (Krzyszkowice, Borzęta, Trzemeśnia, Głogoczów). To nauczyciele gimnazjalni i ze szkół podstawowych, uczący przede wszystkim przyrody, biologii oraz chemii. W okresie od listopada do maja przyszłego roku nauczyciele wezmą udział w pięciu spotkaniach organizowanych na terenie zakładów BASF Polska w Myślenicach. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu zagadnieniu związanemu z ochroną środowiska. W planie zajęć znalazły się takie zagadnienia jak gospodarka wodno-ściekowa, ochrona atmosfery czy gospodarka odpadami. Zajęcia uzupełnione zostaną o warsztaty i wycieczki.

W czasie spotkania inauguracyjnego słuchacze zapoznali się z profilem firmy BASF Polska, obowiązującymi w niej systemami zarządzania jakością a także zwiedzili linie produkcyjne.

- Jako firma chemiczna mamy szczególny obowiązek dbać o ochronę środowiska i czynimy to od wielu lat. Dzięki takim programom jak Ekologiczna Akademia Umiejętności możemy nie tylko zaprezentować pedagogom nasze osiągnięcia w tym zakresie, ale też podzielić się z nimi cenną wiedzą - wyjaśnia Przemysław Gemel, Dyrektor Zakładów BASF Polska w Myślenicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!