PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
agrofag

agrofag

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Stonka nadal żeruje

  Stonka ziemniaczana jest najważniejszym szkodnikiem ziemniaka. Gołożery powodowane przez wysoko płodnego szkodnika powodują znaczne straty plonu. Bez zastosowania środków ochrony roślin nie ma szans na uzyskanie wysokiego plonu bulw.

 • Infopole ruszyło

  Infopole to rozbudowany system monitoringu chorób i szkodników prowadzony przez Syngentę. Właśnie ruszyła jego tegoroczna edycja.

 • Aura sprzyja chwościkowi

  30.07 br. na plantacjach buraka cukrowego Słupi Wielkiej (powiat średzki, woj. wielkopolskie) zaobserwowano porażenie 1 proc. roślin chwościkiem buraka – informuje Zakład Metod Prognozowania Agrofagów i Ekonomiki Ochrony Roślin...

  0
 • Duże nasilenie śmietki ćwiklanki

  W Wielkopolsce pojawiło się już trzecie pokolenie śmietki ćwiklanki, w dużym nasileniu – sygnalizuje Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu.

 • Są już pierwsze kolonie mszyc

  W Wielkopolsce można zaobserwować pierwsze kolonie tego agrofaga. Masowe występowanie mszyc na zbożach obserwuje się zwykle w fazie kłoszenia, w ciepłych i suchych warunkach pogodowych. Szkodliwe są zarówno larwy, jak i postacie dorosłe.

 • Monitoruj pole, już są pierwsze szkodniki

  Uwaga na szkodniki rzepaku. Już są pierwsze sygnalizacje pojawienia się chowacza brukwiaczka i czterozębnego w uprawach rzepaku. Na razie pierwsze komunikaty są w województwie opolskim, dolnośląskim i lubuskim.

 • Więcej stonki w kukurydzy?

  Jak się dowiedzieliśmy ze źródeł dobrze poinformowanych, w tym roku zabraknie zaprawy przeciwko stonce kukurydzianej. Może to spowodować nasilone występowanie tego szkodnika i zwiększony obszar jego występowania.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Kolxoznik

Новая простая экономическая игра. Более 65 000 пользователей. Заработок происходит на сборе сырья от домашних животных. Доход можно вывести на...

barts

Tak to on, sama nazwa kusi, jak ktoś się spyta co siałeś i odpowiesz że vikinga to szczena palce u nóg potłucze Byłem sceptycznie nastawiony ale...

miwigos

Ja za przechowywanie nic nie płace ,jeśli im sprzedam,a w silosie to musi być idealny suchy ,no i czyszczony,a tak święty spokój ,bez zmartwienia...