PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
bilans

bilans

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Francja: Prognozy eksportu i bilans zbóż

  Francuskie Ministerstwa Rolnictwa skorygowało w górę szacunki tegorocznej produkcji pszenicy miękkiej we Francji. Prognoza eksportu francuskiej pszenicy do krajów unijnych została zrewidowana w dół.

 • Bilans rzepaku w Unii

  W Unii w obecnym sezonie zapowiada się spadek produkcji rzepaku, zmniejszy się popyt i tym samym import surowca.

 • Cukier będzie drożał

  Cukier surowy jest obecnie najdroższy od prawie półtora roku. Ostatni tydzień przyniósł silną podwyżkę notowań cukru na giełdach przede wszystkim w odpowiedzi na zwiększone prognozy deficytu cukru w sezonie 2015/16.

 • Najbliższe dwa sezony deficytowe na rynku cukru

  Firma analityczna Platts Kingsman zmieniła prognozę światowego bilansu cukru. Korekta dotyczy deficytu, który ma być znacznie wyższy niż wcześniej zakładano. Sezon 2016/17 ma być drugim z rzędu, w którym wystąpi deficyt na globalnym...

 • KE: Bilans oleistych w Unii

  W ostatniej prognozie DG Agri oceniło produkcję surowców oleistych w Unii w sezonie 2015/16 na 30,6 mln t, co oznacza spadek o 13 proc. wobec roku ubiegłego, w którym produkcja unijna wynosiła 35,2 mln t.

 • Bilans soi w Unii Europejskiej

  W bieżącym sezonie produkcja soi w Unii Europejskiej będzie na rekordowym poziomie 2,1 mln t. Jednak pomimo wzrostu produkcji Unia nie pokrywa potrzeb własnych na wysokobiałkowe komponenty paszowe i wciąż pozostaje czołowym importerem soi.

 • Prognoza bilansu rzepaku 2015/2016


  Zbiory rzepaku w krajach Unii w br. szacowane są na 21,5 mln ton, co oznacza spadek o 12 proc. w porównaniu do ubiegłorocznego, rekordowego sezonu, w którym zebrano 24,4 mln ton.

 • Produkcja soi w Unii ciągle niewystarczająca

  Produkcja soi w Unii Europejskiej w bieżącym sezonie 2014/15 będzie na poziomie ok. 1,85 mln ton, oznacza to 23 proc. wzrost w porównaniu do produkcji ubiegłorocznej, jednak to za mało na pokrycie potrzeb.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

damian9871

Delitop to odmiana dobra na ziarno plony stabilne 10-11.5t i wilgotność 23-26% nie rośnie za wysoka

Olgierdowyy

Tez zaprawialem ale w tym sie nie doszukuje przyczyny. Co do karlow...to z tego co pamietam sredno sie poleca mocne  interweniowanie w...