PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
bilans

bilans

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Bilans rzepaku w Unii

  W Unii w obecnym sezonie zapowiada się spadek produkcji rzepaku, zmniejszy się popyt i tym samym import surowca.

 • Cukier będzie drożał

  Cukier surowy jest obecnie najdroższy od prawie półtora roku. Ostatni tydzień przyniósł silną podwyżkę notowań cukru na giełdach przede wszystkim w odpowiedzi na zwiększone prognozy deficytu cukru w sezonie 2015/16.

 • Najbliższe dwa sezony deficytowe na rynku cukru

  Firma analityczna Platts Kingsman zmieniła prognozę światowego bilansu cukru. Korekta dotyczy deficytu, który ma być znacznie wyższy niż wcześniej zakładano. Sezon 2016/17 ma być drugim z rzędu, w którym wystąpi deficyt na globalnym...

 • KE: Bilans oleistych w Unii

  W ostatniej prognozie DG Agri oceniło produkcję surowców oleistych w Unii w sezonie 2015/16 na 30,6 mln t, co oznacza spadek o 13 proc. wobec roku ubiegłego, w którym produkcja unijna wynosiła 35,2 mln t.

 • Bilans soi w Unii Europejskiej

  W bieżącym sezonie produkcja soi w Unii Europejskiej będzie na rekordowym poziomie 2,1 mln t. Jednak pomimo wzrostu produkcji Unia nie pokrywa potrzeb własnych na wysokobiałkowe komponenty paszowe i wciąż pozostaje czołowym importerem soi.

 • Prognoza bilansu rzepaku 2015/2016


  Zbiory rzepaku w krajach Unii w br. szacowane są na 21,5 mln ton, co oznacza spadek o 12 proc. w porównaniu do ubiegłorocznego, rekordowego sezonu, w którym zebrano 24,4 mln ton.

 • Produkcja soi w Unii ciągle niewystarczająca

  Produkcja soi w Unii Europejskiej w bieżącym sezonie 2014/15 będzie na poziomie ok. 1,85 mln ton, oznacza to 23 proc. wzrost w porównaniu do produkcji ubiegłorocznej, jednak to za mało na pokrycie potrzeb.

 • Bilans rzepaku – światowa prognoza 2015/16

  W sezonie 2015/16 globalne prognozy przewidują zbiory rzepaku na poziomie 64 mln ton i jest to o 5 mln ton mniej niż w sezonie wcześniejszym (spadek o ok 7 proc). W Unii zbiory rzepaku mogą osiągnąć od 21,3 do 21,7 mln ton.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Engrave

Witajcie! Mamy radość zaproponować wybijane wojskowe nieśmiertelniki z polskimi znakami, które mogą posłużyć zarówno jako ozdoba jak i...

Pałuczanin81

@Daymon-jak oceniasz ten Tybalt,chyba wg prognoz czas pomysleć o PRZESIEWANIU !!!

Pałuczanin81

W szpilce na pszenicy to tu ma być -11st.C!!! jęczmień to w poniedziałek parsknę