PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
bioasekuracja

bioasekuracja

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Mołdawia zrzuca na Ukrainę winę za ASF

  W Mołdawii potwierdzono pierwszy tegoroczny przypadek ASF-u. Mimo zakazu importu, mięso z Ukrainy wciąż trafia do tego kraju. To ono ma być przyczyną rozprzestrzeniania się wirusa.

 • Chroń fermę przed gryzoniami

  Na fermie trzody chlewnej gryzonie mogą być źródłem potężnych strat. Warto zatem zrobić wszystko, by uniemożliwić im dostęp do obiektu.

 • Dlaczego ptasia grypa rozprzestrzenia się Polsce?

  Aktualna sytuacja związana z występowaniem grypy ptaków była omawiana podczas posiedzenia Grupy Zadaniowej ds. wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtyp H5N8 u dzikich ptaków na terytorium Polski - poinformowało MRiRW.

 • Zabezpiecz stado przed ptasią grypą

  W świetle zagrożenia jakie niesie ze sobą występowanie wirusa H5N8, warto przypomnieć jakie są podstawowe zasady ochrony przydomowych stad drobiu przed zachorowaniem.

 • Chrońmy stado przed schorzeniami

  Słaby poziom bioasekuracji oraz nadal niska świadomość problemu chorób bydła, zarówno wśród hodowców, jak i lekarzy weterynarii, powodują ogromne straty ekonomiczne. Co zrobić, aby je ograniczyć?

 • KRD: Jak ochronić fermę drobiu przed ptasią grypą?

  Doniesienia Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego pokazują, że ptasia grypa atakuje dość silnie w naszym kraju. W związku z tym Krajowa Rada Drobiarstwa wydała zalecenia dotyczące ochrony ferm drobiu przed tą groźną chorobą.

 • EFSA o zapobieganiu ptasiej grypy H5N8

  Eksperci Europejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) uznali, że egzekwowanie wysokiego poziomu środków bezpieczeństwa biologicznego jest najlepszym sposobem zapobiegania wprowadzeniu do hodowli drobiu wirusa H5N8.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@lokizom " Powoli rozpoczyna wiosenną wegetację, co  ogranicza ryzyko uszkodzeń przez przymrozki" nieco to...

lokizom

no wlasnie tu jest ciekawa sytuacja. Ale spodziewałbym się, ze tak jak w poprzednich latach od poniedziałku będzie cena bedzie z kontraktu...