PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
bioetanol

bioetanol

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ruszyła największa biorafineria w Wielkiej Brytanii

  Spółka Vivergo, joint venture AB Sugar, BP i DuPont, uruchomiła w brytyjskim Hull zakład produkujący bioetanol ze zboża. Rocznie będzie w stanie rocznie produkować 420 mln litrów tego biokomponentu do produkcji paliw.

 • Odcięcie biopaliw – to „śmierć” rolników

  Aby zmniejszyć napięcia podażowo-popytowe na surowcach rolnych trzeba odejść od dotychczasowej polityki w stosunku do biopaliw- to coraz częstsze głosy decydentów i nie tylko. Ciekawe co na to rolnicy- producenci?

  1
 • Niemcy zwiększają zużycie bioetanolu

  Niemiecki związek sektora bioetanolu BDBE poinformował, że w pierwszym kwartale 2012 roku produkcja bioetanolu wzrosła o 21 proc. do 295 tys. ton za sprawą wyższego progu blendingu.

  0
 • Dobre czasy dla biopaliw

  Susza i brak ulg podatkowych w USA mogą się okazać dużą szansą dla unijnych biopaliw.

  0
 • Susza w USA zaszkodziła produkcji bioetanolu

  Amerykańska agencja EIA zajmująca się energią poinformowała, że w drugiej połowie lipca 2012 roku produkcja bioetanolu była najniższa od 2 lat i wyniosła 796 baryłek dziennie, czyli około 126,5 mln litrów.

  0
 • Polityka biopaliwowa USA winduje globalne ceny kukurydzy

  Skutki suszy w USA, najgorszej w ćwierćwieczu, dotknęły przede wszystkim uprawy kukurydzy. Pomimo rekordowego areału, tegoroczne zbiory mogą być najniższe od sześciu sezonow. Cena tego surowca okazuje się zbyt wysoka nie tylko dla...

  0
 • Bioetanol ze słomy

  Szwajcarska firma chemiczna Clariant zainaugurowała funkcjonowanie nowej, pokazowej instalacji produkującej etanol lignocelulozowy – informuje Krajowa Izba Biopaliw.

  0
 • Niemcy zwiększyli produkcję bioetanolu

  Niemiecka firma produkująca biopaliwa CropEnergies odnotowała w pierwszym kwartale roku gospodarczego 2012/13 (maj/kwiecień) 22 proc. wzrost produkcji do 192 tysięcy m3.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...