PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
bioetanol

bioetanol

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ruszyła największa biorafineria w Wielkiej Brytanii

  Spółka Vivergo, joint venture AB Sugar, BP i DuPont, uruchomiła w brytyjskim Hull zakład produkujący bioetanol ze zboża. Rocznie będzie w stanie rocznie produkować 420 mln litrów tego biokomponentu do produkcji paliw.

 • Odcięcie biopaliw – to „śmierć” rolników

  Aby zmniejszyć napięcia podażowo-popytowe na surowcach rolnych trzeba odejść od dotychczasowej polityki w stosunku do biopaliw- to coraz częstsze głosy decydentów i nie tylko. Ciekawe co na to rolnicy- producenci?

  1
 • Niemcy zwiększają zużycie bioetanolu

  Niemiecki związek sektora bioetanolu BDBE poinformował, że w pierwszym kwartale 2012 roku produkcja bioetanolu wzrosła o 21 proc. do 295 tys. ton za sprawą wyższego progu blendingu.

  0
 • Dobre czasy dla biopaliw

  Susza i brak ulg podatkowych w USA mogą się okazać dużą szansą dla unijnych biopaliw.

  0
 • Susza w USA zaszkodziła produkcji bioetanolu

  Amerykańska agencja EIA zajmująca się energią poinformowała, że w drugiej połowie lipca 2012 roku produkcja bioetanolu była najniższa od 2 lat i wyniosła 796 baryłek dziennie, czyli około 126,5 mln litrów.

  0
 • Polityka biopaliwowa USA winduje globalne ceny kukurydzy

  Skutki suszy w USA, najgorszej w ćwierćwieczu, dotknęły przede wszystkim uprawy kukurydzy. Pomimo rekordowego areału, tegoroczne zbiory mogą być najniższe od sześciu sezonow. Cena tego surowca okazuje się zbyt wysoka nie tylko dla...

  0
 • Bioetanol ze słomy

  Szwajcarska firma chemiczna Clariant zainaugurowała funkcjonowanie nowej, pokazowej instalacji produkującej etanol lignocelulozowy – informuje Krajowa Izba Biopaliw.

  0
 • Niemcy zwiększyli produkcję bioetanolu

  Niemiecka firma produkująca biopaliwa CropEnergies odnotowała w pierwszym kwartale roku gospodarczego 2012/13 (maj/kwiecień) 22 proc. wzrost produkcji do 192 tysięcy m3.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

U mnie też złapało na minus,a dopiero pyry pozbierane-może nie będą bananowe.jęczmień z braków drugi liść dostaje,ten normalny ploniarka ?pojadła

maslak88

U mnie 159 mm od początku października, grzyb już pszenice bierze a nie ma warunków żeby opryskać

Marecki

Ok setki niestety. Zanim dojadę, to słońce zajdzie. Miało być ciepło w nocy i wieczorem nawet było 6 stopni, a nad ranem znowu siwy wszystko...