PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
bulwy

bulwy

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ziemniak konsumpcyjny trafia na paszę

  Odchodzi się od produkcji ziemniaków na cele paszowe. W tym jednak roku ziemniak powraca do menu wielu zwierząt gospodarskich. Powód? Ogromne zapasy ziemniaka konsumpcyjnego, niska cena za towar, problemy ze zbytem oraz rosnące temperatury...

 • Kontrola bulw w przechowalni

  Zaraza ziemniaka rozwija się już w przechowalni. Sucha zgnilizna pojawia się w temperaturze przechowywania już powyżej 4°C oraz wilgotności względnej powietrza 50-70 proc.

 • Na polach pojawiają się kopce ziemniaczane

  Trwają zbiory ziemniaków, jednak cena jest na tyle niska, a podaż tak wysoka, że duża część producentów ziemniaczanych decyduje się ziemniaki przechowywać w nadziei, że dla ich towaru przyjdą lepsze czasy.

 • Krokusy jesienne – uprawa i gatunki

  Kwitnące na przedwiośniu krokusy wszystkim kojarzą się z wiosną. Jednak są gatunki, które kwitną jesienią, są tzw. krokusy jesienne, których bulwy sadzimy latem.

 • Fuzariozy roślin cebulowych

  Choroba grzybowa jest dużym zagrożeniem dla roślin cebulowych i bulwiastych. Bardzo często do porażenia dochodzi w wyniku nieprawidłowej uprawy i najczęściej w upalne lata.

 • Brak opadów-zagrożeniem dla ziemniaków

  Dla ziemniaków okresem wzmożonego zapotrzebowanie na wodę jest koniec czerwca oraz dwie pierwsze dekady lipca. Niestety w tym czasie wiele plantacji cierpiało na deficyt wody, który może mieć wpływ na ilość i jakość zebranych bulw.

 • Topinambur – uniwersalna roślina

  Topinambur jest rośliną, która wywołuje duże zainteresowanie. Co pewien czas pojawiają się informacje o zaletach tej rośliny i możliwości jej uprawy na skalę produkcyjną. Co przemawia za jej uniwersalnością, a co jest powodem...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

tomtom

Centymetr śniegu-temp wczoraj o 23 to -13.

jarki

Południowe Podlasie to jesteś sąsiadem @ikcomasa Uzupełnij profil proszę bo to pomaga innym   @lokizom piszesz że masz sporo...