PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
burak pastewny

burak pastewny

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • COBORU zarejestrowało nowe odmiany buraka cukrowego

  W dniu 20 stycznia 2015 roku w siedzibie COBORU w Słupi Wielkiej odbyło się trzecie posiedzenie Komisji ds. rejestracji odmian buraka w kadencji 2013-2016. W trakcie właściwego posiedzenia Komisja m.in. pozytywnie zaopiniowała wpisanie do...

 • Chwościk buraka - choroba buraka ćwikłowego

  Na przełomie lata liście buraka ćwikłowego pokrywają się srebrnymi plamkami. Jest to typowy objaw groźnej choroby buraka, czyli chwościka. Zwalczanie jej w dużej mierze zależy od zabiegów profilaktycznych.

 • Udane buraczane żniwa

  Plantatorzy buraków cukrowych w Polsce mogą ten sezon uważać za udany, ponieważ nie tylko dopisały im plony, ale również oferowane ceny za dostarczony do cukrowni surowiec są wysokie.

  0
 • Lubelska kampania

  4 miliony ton buraków od 18 tysięcy plantatorów. Jak dowiadujemy się w biurze prasowym Krajowej Spółki Cukrowej lubelskie cukrownie zaczynają kampanię 2009/2010.

  0
 • Nowe odmiany buraków

  Po posiedzeniu Komisji ds. Rejestracji Odmian Korzeniowych, dyrektor COBORU podpisał decyzje o zarejestrowaniu 11 nowych odmian buraka cukrowego i 1 odmiany buraka pastewnego. Dostępność nasion tych odmian w tym roku, nie będzie duża. Na ich...

  0
 • Kontraktacja

  Rozpoczęła się walka o buraki cukrowe. Jako pierwsza z propozycją cenową wyszła Krajowa Spółka Cukrowa. Oferuje ona plantatorom w przyszłym roku około 120 złotych za tonę. To o 25% więcej niż unijne minimum. Związki apelują do...

  0
 • Susza i ulewy pomogły

  Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego szacuje, że susza i ostatnie deszcze nie tylko nie wpłynęły negatywnie na zbiory buraków cukrowych, ale nawet im pomogły.

  0
 • Unijna reforma

  Czy reforma cukru sprawdzi się? Plantatorzy boją się, że Bruksela zabierze im limity, twierdzą także, że w ten sposób Unia Europejska chce ich wyeliminować z rynku

  0
 • Wapno po kombajnie

  Na polach zakwaszonych po zbiorze zbóż powinno się wykonać regulację odczynu gleby przez wapnowanie. Jest to początek przygotowania pola do uprawy roślin następczych, szczególnie tych wymagających wysokiego pH gleby.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecinto lobbuj -chyba(na pewno?),że taki z Ciebie związkowiec jak Władziu.. sobie z sarenkami nie radzisz,a mnie podskakujesz trollu!

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...