PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
choroby roślin

choroby roślin

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Chora roślina w handlu to jak pasażer na gapę

  Chora roślina w handlu jest jak pasażer na gapę - mówili eksperci podczas międzynarodowego spotkania przedstawicieli inspekcji ochrony roślin i nasiennictwa, które w środę rozpoczęło się we Wrocławiu. Podkreślali, że powinno się...

 • Uwaga na moniliozę leszczyny

  Wilgotna pogoda sprzyja występowaniu moniliozy na leszczynie. Choroba jest trudna w zwalczaniu i powoduje duże straty w plonie.

 • Pszenżyto jare choruje?

  Pszenżyto jare uważa się za formę zbóż, która nie wymaga stosowania fungicydów. Jest to błędny pogląd.

 • Zadbajmy o górne liście i kłos - cz.2

  W przypadku żyta bardzo istotne jest czy chronimy przed chorobami odmianę hybrydową, czy populacyjna. Względy ekonomiczne przemawiają za intensywną ochroną tych pierwszych, szczególnie na glebach przynajmniej klasy IV.

 • Szkodniki łuszczynowe

  Od początku kwitnienia i zawiązywania łuszczyn najgroźniejszymi szkodnikami rzepaku są: chowacz podobnik i pryszczarek kapustnik, nazywane szkodnikami łuszczynowymi.

 • Desykować, desykować i jeszcze raz desykować rzepaki

  - W regionach kraju, w których w czasie dojrzewania rzepaku stwierdzano opady lub przewiduje się opady wskazane jest rozważenie wykonania desykacji roślin. Podobne wskazanie dotyczy też plantacji nierównomiernie dojrzewających –...

 • Amistar Opti zarejestrowany

  Firma Syngenta Crop Protection zarejestrowała nowy fungicyd do ochrony upraw warzywnych - Amistar Opti 480 SC. Ochrania uprawy cebuli, fasoli, grochu i pomidory pod osłonami.

  0
 • Afera czosnkowa

  Chiny zarzucają europejski rynek podejrzanym czosnkiem. Mimo pięknego wyglądu jego przydatność żywieniowa budzi u specjalistów coraz większe wątpliwości.

  1


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Typowy wyborca6pis :) 

jarki

Ha ha poczułeś z bliska jak gówno śmierdzi  Gdzie elity polityczne mają wyborców    Do rady gminy czy...