PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
COBORU

COBORU

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Soja plonowała najlepiej od trzech lat

  28 odmian soi pochodzących z Krajowego Rejestru i CCA zostało w tym sezonie włączonych przez COBORU do doświadczeń PDO. To o 20 więcej przebadanych odmian niż w roku ubiegłym. A które odmiany plonowały najlepiej? O tym poniżej.

 • Przewódki się udały

  Miniony sezon okazał się bardzo sprzyjający dla wysiewanych po 10 listopada przewódek. W badaniach COBORU niektóre sypnęły nawet ponad 8t/ha.

 • Plon pszenicy ozimej wysianej po 10 listopada

  Od kilku lat COBORU prowadzi badania pod kątem przydatności odmian pszenicy ozimej do opóźnionych siewów. Sprawdź, jak plonowała w tym sezonie pszenica ozima wysiana po 10 listopada, i które odmiany wypadły najlepiej w tym zestawieniu?

 • Ponad 7t/ha pszenżyta jarego

  W doświadczeniach coborowskich pszenżyto jare plonowało całkiem przyzwoicie. Na przeciętnym poziomie agrotechniki (tzw. a1) wzorzec został oszacowany na 70,2 dt/ha, na poziomie a2 (wysoki poziom agrotechniki) natomiast wynosił 74,4 dt/ha.

 • Jak w tym roku plonował jęczmień jary?

  Znamy najbardziej plenne w 2017 r. odmiany jęczmienia jarego. W doświadczeniach coborowskich oddały one około 7 t/ha (na przeciętnym poziomie agrotechniki - a1) i około 8 t/ha na poziomie a2 (wysoki poziom agrotechniki). Sprawdź, które...

 • Prawie 7 t/ha owsa

  Na 69,8 dt/ha - na takim poziomie został przez COBORU oszacowany tegoroczny wzorzec ustalony dla owsa. Wartość ta jest o ponad 0,5 tony wyższa od wyniku uzyskanego w zeszłym sezonie.

 • Pszenica jara – jak plonowała w 2017 r.?

  COBORU opublikowało wstępne wyniki plonowania odmian pszenicy jarej w doświadczeniach porejestrowych. Plonowała ona w tym sezonie całkiem przyzwoicie, na tle ostatnich trzech lat – najwyżej.

 • Bobik plonował wysoko

  Bobik jest rośliną o dużym potencjale plonowania i w tym roku warunki wegetacji były dla tej uprawy sprzyjające. Ustalony przez COBORU wzorzec (średnia z odmian zarejestrowanych w 2017r.) plonował na poziomie 48,7 dt/ha. To prawie o tonę...

 • Zdrowotność odmian rzepaku

  Ważnym kierunkiem hodowli jest zdrowotność roślin i jest to jedno z kryteriów badań, jakiemu poddawany jest rzepak w doświadczeniach Centralnego Ośrodka Badań Odmian Roślin Uprawnych. O zmianach ilościowych i jakościowych odmian, jakim...

 • Jak w tym roku plonowały łubiny?

  28,3 dt/ha w przypadku łubinu wąskolistnego oraz 17,8 dt/ha w przypadku łubinu żółtego. Na takim poziomie plonowały tegoroczne wzorce ustalone dla tych gatunków w doświadczeniach coborowskich.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Zasadzili ROPĘ u Wacława

miwigos

Pałuczanin buraki wykopane czy w nocy będą kopane