PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
fizjologia roślin

fizjologia roślin

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Mało znane funkcje wapnia w roślinie

  Powszechna wiedza na temat roli wapnia w uprawie roślin przede wszystkim dotyczy jego oddziaływania na glebę. Tymczasem pierwiastek ten warunkuje cały szereg procesów fizjologicznych (i nie tylko) przebiegających wewnątrz roślin.

 • Krzem - niedoceniany, ważny pierwiastek dla roślin

  Znaczenie krzemu w produkcji roślinnej jest ciągle odkrywane przez szerokie grono naukowców na całym świecie. Rośnie również liczba opracowań naukowych potwierdzających jego dobroczynną rolę w fizjologii roślin.

 • Azot w parze z siarką

  Współdziałanie azotu i siarki na poziomie wielu procesów metabolicznych silnie wpływa na wielkość plonu roślin uprawnych i jego jakość.

 • Spóźniona wiosna, a nawożenie i rola siarki

  Pierwszą dawkę azotu stosujemy gdy tylko możemy wejść w pole, co w tym roku w znacznej części upraw jest jeszcze niewykonalne, jednak decyzje o nawożeniu powinniśmy podjąć wcześniej.

 • Podwójny jubileusz na SGGW

  19 października 2012 r. Katedra Fizjologii Roślin Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie obchodziła 90. jubileusz . Tego samego dnia prof. Bronisław Gej, emerytowany pracownik Katedry, świętował swoje 90. urodziny.

 • Światło determinuje plon

  Młoda kukurydza walczy z chwastami głównie o światło – stwierdził prof. Clarence Swanton z Uniwersytetu Guelph w Kanadzie podczas swojego wykładu na sesji IOR w Poznaniu. Czy zaobserwowaliście jak młoda kukurydza układa liście przy...

 • Wapno wiosną

  Czy wiosną można wapnować? Pytanie to pada ostatnio często, bo szarugi i śnieg w listopadzie nie pozwoliły na wysiew nawozu jesienią. Problem dotyczy w równym stopniu gruntów ornych jak i użytków zielonych. Na te drugie trudniej było...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Przez noc trochę popadalo,  1-2 cm jest 

jarki

Sąsiad ma rację taka jest do doopy  Konkurencja byłaby bardzo dobra pod warunkiem że uczciwa  W każdym kraju inne wsparcie...