PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
głownia

głownia

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Zaprawianie owsa

  Zaprawianie ziarna praktycznie eliminuje problem występowania najważniejszych chorób owsa. Najczęściej zdarza się tak, że w uprawie tego zboża, zabieg ten staje się jedynym z zakresu ochrony fungicydowej.

 • Co kompostować, a co można spalić?

  Często stajemy przed takim wyborem, kiedy mamy do czynienia z resztkami roślin szczególnie porażonych chorobami czy szkodnikami. Co w takim razie wybrać? Czy można spalać porażone części roślin?

 • Głownia guzowata w kukurydzy

  W kukurydzy można zaobserwować spore ilości zainfekowanych głownią guzowatą roślin. Narośla to rezultat suchej i upalnej pogody jaka panowała w lipcu, a więc w okresie przed i w czasie kwitnienia kukurydzy.

 • Nasiona kukurydzy z zaprawą Alios firmy BASF

  Od bieżącego sezonu sprzedaży jest już dostępny materiał siewny zaprawiony nową zaprawą do kukurydzy firmy BASF pod nazwą handlową Alios 300 FS. Pierwsze nasiona kukurydzy zaprawione Aliosem to wybrane odmiany Hodowli Roślin Smolice.

  0
 • Ochrona przed głownią pylącą w zbożach jarych

  Coraz bliżej długo wyczekiwane siewy jarych, nie możemy zapomnieć o walce z chorobami grzybowymi. Niektóre z nich, jak np. głownia pyląca, przenoszone są wraz z materiałem siewnym i zwalczyć je można poprzez odpowiednio dobraną zaprawę...

 • Czysta łąka

  Jesień to dobra pora na ocenę stanu łąk i pastwisk po sezonie wegetacyjnym. Trudno jest utrzymać zrównoważony skład botaniczny runi. Zmienia się on w kolejnych latach zależnie od warunków przyrodniczych i zabiegów uprawowych.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Według mojej wiedzy kwestia wymywania jest przesadzona,naukowcy z uniwersytetu w Poznaniu ,twierdzą że opady do 500 mm rocznie nie powodują...