PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
import zbóż

import zbóż

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Zboże z Ukrainy zalewa Polskę

  Unia Europejska solidarnie zobowiązała się pomagać Ukrainie, a Polska samotnie wykonuje jej zobowiązania. Tak w skrócie można określić sytuację z importowanym zbożem z Ukrainy, która wyraźnie dyktuje ceny na polskim rynku. Od kilku...

 • W sezonie 2015/2016 Egipt kupi 11 mln ton pszenicy

  Egipt jest największym importerem zboża na świecie, w tym sezonie zapotrzebowanie na ziarno szacuje się na 11 mln ton. Większość dostaw pochodzi z Rosji. Z Polski na egipski rynek trafiają tylko śladowe ilości pszenicy.

 • Egipt kupuje ok. 19 mln ton zbóż rocznie

  Egipt jest od lat największym na świecie importerem pszenicy, ziarno kupuje na przetargach. W ostatnim roku Egipt najwięcej ziarna sprowadził z krajów Basenu Morza Czarnego oraz z Francji. Polsce udało się sprzedać w ub.r. do Egiptu 60 tys...

 • ARR: Eksport i skup zbóż wyższy, import niższy

  Według ARR, od lipca do grudnia 2014 r. z Polski wyeksportowano 3,2 mln ton zbóż, czyli o 12 proc. więcej niż przed rokiem i 24 proc. więcej niż dwa lata temu. W eksporcie dominowała pszenica z udziałem 62 proc.

 • Sprowadziliśmy mniej zboża

  W porównaniu do tego samego okresu poprzedniego roku, w I połowie 2013 r. sprowadziliśmy mniej ziarna zbóż. W ubiegłym roku było to 1,212 mln t., a w obecnym tylko 466,5 tys. t.

 • Rosja podwoi eksport zbóż do 2030 roku

  Rosja jest w stanie umocnić swoją pozycję wśród dostawców zbóż (w szczególności pszenicy zwyczajnej) na świecie. Będzie to możliwe, jeśli podniesiona zostanie agrotechnika uprawy zbóż.

  1
 • UE importuje kukurydzę, ale nie z USA

  Od początku bieżącego sezonu handlowego KE wydała licencje na import 3,8 mln ton kukurydzy, tj. ponad dwukrotnie więcej w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej.

  2
 • Wysoki eksport pszenicy z UE

  W bieżącym sezonie UE wyeksportowała już o 20 proc. więcej pszenicy w stosunku do porównywalnego okresu ub. r. Natomiast import kukurydzy do krajów unijnych wzrósł w tym czasie aż o 111 proc.

  1


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

witch5

Nie dziwię się że Cię nie przekonali . Dwa lata stosowałem Siarkopol to byłem zadowolony teraz dwa sezony Fosfory i już pragnę wrócić do...

jarki

Pierwszy raz kupiłem go jeszcze w 2012 roku Wysypany był wiosną 2013 od tego czasu cały czas go sieję Lecz nie wiosną ale późno jesienią zwykle w...

witch5

@jarki Też stosuję MgS . Ten z Siarkopolu jest super ostatnio przywieźli mi z nadrukiem Fosfory Gdańsk na bagu to niech go cholera weźmie .