PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
Instytut Uprawu Nawożenia i Gleboznawstwa

Instytut Uprawu Nawożenia i Gleboznawstwa

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • IUNG: uprawy dobrze przezimowały

  Uprawy polowe, zwłaszcza zboża ozime, przezimowały bardzo dobrze; można spodziewać się plonów powyżej średniej wieloletniej - poinformował prof. Andrzej Doroszewski z Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach (IUNG).

 • Pogoda nie taka zła

  W piątym okresie raportowania tj. od 11 maja do 10 lipca 2012 roku Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach nie stwierdza wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski.

  0
 • IUNG: Nie ma suszy rolniczej

  Naukowcy z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa PIB podali, że w czwartym okresie raportowania od 1 maja do 30 czerwca 2012 roku, nie stwierdzono wystąpienia suszy rolniczej na obszarze Polski.

  0
 • IUNG nominowany

  Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach otrzymał nominację na członka Środkowo-Europejskiego Centrum Bioenergii – Central European Bioenergy Centre (CEBC).

  0
 • Herbicyd w parze z retardantem

  Rosnące koszty produkcji zbóż wymuszają poszukiwania oszczędności. Jedną z metod redukcji kosztów jest minimalizacja przejazdów dzięki jednoczesnemu wykonywaniu dwóch zabiegów, np. ochrony herbicydowej i regulacji długości słomy.

 • Wspomaganie zrównoważonego nawadniania

  IUNG PIB w Puławach uczestniczy w projekcie ENORASIS. Ma ona na celu wdrożenie nowoczesnego, opartego o narzędzia informatyczne i telekomunikacyjne (ICT), systemu i usług wspomagania decyzji (DSS) dla zrównoważonego nawadniania upraw.

 • Racjonalne wykorzystanie gleby

  Nie ulega wątpliwości, że racjonalne wykorzystanie gleb jest problemem o kluczowym znaczeniu. Wyznacza bowiem możliwości wykorzystania potencjału produkcyjnego rolnictwa i kierunki doskonalenia agrotechniki oraz decyduje o możliwościach...

 • Nowy program wieloletni IUNG PIB

  Rada Ministrów, na wniosek Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, ustanowiła program wieloletni pod nazwą „Wspieranie działań w zakresie kształtowania środowiska rolniczego i zrównoważonego rozwoju produkcji rolniczej w Polsce”...

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Przed chwilą, lokizom napisał: Bambry tutaj mają posiana pszenicę jara, jednego dnia (nocy)na mrozie orali a drugiego dnia(nocy)...

Pałuczanin81

To jakie polecacie POPULACYJNE odmiany na ten sezon?(miałem darować tej uprawie,ale w "blondynach"nie pewność,buraków...