PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
kury

kury

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Bill Gates rozda 100 tys. kur w Afryce

  Najbogatszy człowiek świata, założyciel Microsoftu Bill Gates, rozda 100 tys. kur w Afryce. O nowym sposobie walki z biedą miliarder poinformował w tym tygodniu na swoim blogu.

 • Hodowla kury zielononóżki przywrócona

  1500 piskląt kury zielononóżki trafiło do 60 gospodarstw na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego w ramach przywracania tam hodowli tej starej rasy - poinformowała dyrektor SPK Teresa Świerubska.

  1
 • Droższe kurczaki, ale i pasza też

  Analitycy Banku Gospodarki Żywnościowej szacują, że w kwietniu niewielki wzrost cen skupu kurcząt brojlerów nie był w stanie pokrywać rosnących cen pasz.

 • Jajka są drogie przez ekologów i obrońców zwierząt

  Ostatnie podwyżki cen jaj w całości wynikają z realizacji dyrektywy o dobrostanie kur niosek. Jej wdrażanie wymusiło milionowe inwestycje na właścicielach fermach drobiu, a także drastycznie zmniejszyło produkcję jaj konsumpcyjnych...

  4
 • Kury zielononóżki w hodowli na Podlasiu

  Do 20 gospodarstw w Suwalskim Parku Krajobrazowym (Podlaskie) trafią pisklęta kury zielononóżki, przywracana jest tam hodowla tej starej rasy - poinformowała dyrektor SPK Teresa Świerubska.

 • Blisko 30 proc. hodowców kur nie wymieniło klatek

  Ok. 30 proc. polskich hodowców kur niosek nie wymieniło jeszcze klatek na nowe, zgodne z unijnymi przepisami. Inspekcja Weterynaryjna kontroluje fermy, informuje o wymianach Komisję Europejską - poinformował w czwartek Główny Lekarz...

 • Kury znikają z przydomowych obejść

  Na warmińsko-mazurskich wsiach trudno w obejściach zobaczyć kury, a mieszkańcy wsi często kupują jaja i drób w sklepach - alarmują doradcy rolni i namawiają do przydomowego chowu kur.

 • Wzrost produkcji oraz spożycia drobiu w Polsce i Europie

  Polska znajduje się w gronie największych unijnych wytwórców mięsa drobiowego obok krajów takich, jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania i Włochy. Z roku na rok produkcja drobiu w naszym kraju systematycznie wzrasta – mówi...

  1


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Na Kaszubach w końcu słońce się pokazuje.

Pałuczanin81

Rzepaki przynajmniej porządnie przykryte tam będą-PRZEZIMUJĄ na 100%

john21wall

W Cisnej w Bieszczadach dolina już we śniegu.