PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
melioracja

melioracja

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Zniszczona struktura gleby

  Długotrwałe i obfite opady oraz pracujący na polach w zbyt wilgotnych warunkach ciężki sprzęt rolniczy przyczyniły się w tym sezonie do niszczenia struktury gleby. Konsekwencje tego mścić się będą latami.

 • Woda - coraz ważniejsza dla rolnictwa i klimatu

  Woda w środowisku przyrodniczym, a zwłaszcza dla rolnictwa staje się coraz ważniejsza. Wody w Polsce raczej nie zabraknie, ale są z nią problemy w okresach wzrostu roślin - mówił w czwartek w Sejmie prof. Wiesław Dembek.

 • Rolnicy więcej zapłacili za melioracje

  Wzrosły dochody budżetu państwa związane z zadaniami z zakresu administracji rządowej realizowanymi przez jednostki samorządu terytorialnego oraz innymi zadaniami zleconymi tym jednostkom odrębnymi ustawami.

 • Blisko 20 mln zł na prace melioracyjne

  Ponad 19,7 mln zł z resortu rolnictwa trafi na Pomorze Zachodnie na prace melioracyjne - poinformowały służby prasowe tamtejszego urzędu marszałkowskiego. Środki przeznaczone będą na oczyszczenie rzek i konserwacje urządzeń.

 • Inspekcje bez podwyżek, za mało na melioracje

  Limity wynagrodzeń w inspekcjach podległych ministrowi rolnictwa są zamrożone w 2015 r., a na melioracje trafi mniej pieniędzy z powodu wyczerpywania się środków finansowych na ten cel w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata...

 • Zamulone i zarośnięte rowy melioracyjne

  Wszyscy właściciele gruntów, przez które przechodzą rowy melioracyjne mają obowiązek o nie odpowiednio dbać. Rowy te stanowią ciąg sieci odwodnieniowej, a brak ich należytego utrzymania powoduje zagrożenie powodziowe.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Na Cyckach mam -15. 

jarki

Następny :( A tu już  -12