PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
nawożenie kukurydzy

nawożenie kukurydzy

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Zdążyć przed szóstym liściem

  Kukurydza posiana, a tym samym I dawka azotu została zastosowana. Pora zatem zająć się zagadnieniami związanymi z wprowadzeniem II dawki tego składnika.

 • Jak nawozić kukurydzę przy deficycie wody? (video)

  Podczas regionalnych konferencji Farmera "Przez innowacyjność do sukcesu" w Płocku i Ciechanowcu specjalista z zakresu nawożenia roślin uprawnych, dr Witold Szczepaniak, opowie jak należy nawozić kukurydzę w latach o ograniczonych opadach.

 • Kiedy dokarmiać dolistnie kukurydzę?

  Dokarmianie dolistne azotem oraz mikroelementami, jeśli ma być efektywne musi być przeprowadzone w odpowiednim terminie. Zbyt późna aplikacja nawozu azotowego nie przełoży się na liczbę ziarniaków w kolbie.

 • Druga dawka nawożenia kukurydzy azotem

  Zabieg pogłównego nawożenia nie może być wykonany zbyt późno. Roślina musi być zaopatrzona w składniki, w tym w azot zanim rozpocznie intensywnie ich pobieranie.

 • Nawożenie kukurydzy w technologii Yara

  Na rynku oferowanych jest coraz więcej nawozów kompleksowych dostosowanych do coraz bardziej zaawansowanych technologii nawożenia. Poznajmy propozycję firmy Yara Poland Sp. z o.o. przeznaczoną do kukurydzy.

 • Przedsiewne nawożenie kukurydzy

  Kukurydza do realizacji swojego potencjału plonotwórczego, tj. do uzyskania maksymalnego plonu ziarna w danych warunkach siedliskowych, potrzebuje pokrycia wysokiego zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki pokarmowe.

 • Potas i magnez w kukurydzę

  Właściwa ilość potasu zwiększa odporność roślin na suszę, a średnie pobranie potasu w okresie wegetacji kukurydzy to ok. 200 kg K2O/ha. Dobrze jest wybierając nawóz oprócz wprowadzenia pożądanej ilości potasu (chlorek potasu...

 • Nawożenie kukurydzy osadami ściekowymi

  Osady ściekowe to niekoniecznie uciążliwy odpad cywilizacyjny. Ze względu na wysoką zawartość masy organicznej, mikro- i makroelementów, mogą być wykorzystane jako wartościowy, tani nawóz.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ejcz

Fajna jest. Jaka norma wysiewu kiedy siana i ile ma rozkrzewień? Zauważyłem, że Arkadia nie chce się dokrzewiać wiosną, Julius pięknie zareagował...

barts

Bo taka miała być :) Zaplanować rzadką pszenicę to nie to samo co mieć łąkę wiosną a w żniwa bida Liście ładne szerokie ma czym oddychać...