PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
odmiana odporna

odmiana odporna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Odmiany tolerancyjne na kiłę

  Brak skutecznych środków chemicznych przeciwko kile kapuścianej, zmusza hodowle do prac nad odmianami tolerancyjnymi na tę chorobę.

 • Ocalić od zapomnienia

  Rozpoczęła się realizacja projektu "Ochrona tradycyjnych sadów przydomowych w Suwalskim Parku Krajobrazowym". W jego ramach powstanie 40 sadów owocowych ze starymi odmianami jabłoni i grusz.

  0
 • Co z autoryzacją?

  Nie ma opinii Unii Europejskiej na temat sześciu odmian kukurydzy genetycznie modyfikowanej. Decyzje o autoryzacji podejmie Komisja Europejska, ale kiedy?

  0
 • Omacnica omija te odmiany

  Wśród zarejestrowanych w Polsce odmian kukurydzy jest kilka których omacnica prosowianka unika. Szersze wprowadzenie w rejony powszechnego występowania tego szkodnika, może ograniczyć powodowane przez niego straty.

  0
 • Nowe odmiany buraków

  Po posiedzeniu Komisji ds. Rejestracji Odmian Korzeniowych, dyrektor COBORU podpisał decyzje o zarejestrowaniu 11 nowych odmian buraka cukrowego i 1 odmiany buraka pastewnego. Dostępność nasion tych odmian w tym roku, nie będzie duża. Na ich...

  0
 • Odmianowy zawrót głowy

  Ponad 80 odmian czekało na rolników podczas Dnia Kukurydzy w Janowie koło Łosiowa, na Opolszczyźnie. Którą z nich wybrać? Prezentujemy, naszym zdaniem, najciekawsze.

  0
 • Odmiany w rejonie

  Ocena odmian w ramach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego jest reprezentatywna dla danego rejonu, czyli pokazuje rzeczywiste zachowanie odmian. Zwracając uwagę tylko na wyniki przeciętnie dla całego kraju, rolnik może być zdziwiony...

  0
 • Odmiany tolerancyjne

  Rośnie zagrożenie rizomanią w uprawie buraków cukrowych. Przy masowym wystąpieniu tej choroby plony cukru maleją o połowę. Jedynym sposobem zapobiegania jest uprawa odmian odpornych lub tolerancyjnych na tego wirusa.

  0
 • Buraki skoncentrowane

  W całym kraju z powodu konieczności zmniejszenia kosztów nastąpi koncentracja uprawy i wzrost wydajności produkcji buraków cukrowych. Oczekiwane jest skupienie uprawy buraków w pobliżu cukrowni.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Dzisiaj 3mm od 7:00 do 11:00 a godzinę później piękne Słoneczko i lekki wiaterek pięknie suszy, jutro jedziemy z koksem (jak nie będzie...

grzegorzsoł

wczoraj  równo 19 z nocy  i  drugie 19 w ciągu dnia, dzisiaj na szczęście  nie  pada, czerwiec 94 lipiec ...