PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
odmiany ziemniaków

odmiany ziemniaków

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Zaprawa ziemniaka a choroby

  - Stosowanie zapraw chemicznych i biopreparatów w sadzeniakach ziemniaka zmniejsza nasilenie objawów ospowatości , jak również antraknozy bulw - podkreślają dr hab. Bożena Cwalina-Ambroziak i Aldona Trojak, które badały te zależności.

  0
 • Nowe odmiany ziemniaków

  COBORU zarejestrowano osiem nowych odmian ziemniaka. W przeciwieństwie do lat poprzednich, zabrakło nowości z grupy odmian skrobiowych. Dwie spośród wprowadzonych do uprawy odmiany przeznaczone są do produkcji chipsów lub frytek.

  0
 • Woda w redlinach

  Lata suche są okresem bardzo niskich plonów ziemniaków. dla rolników, którzy pozostali przy ich uprawie, wypływa z tego prosty wniosek. Gwarancją corocznej dochodowej ich uprawy jest interwencyjne nawadnianie.

  0
 • Ziemniaki na lato

  Odmiany średnio wczesne ziemniaków wypełniają zapotrzebowanie rynku w okresie letnim. Różnią się one nie tylko barwą skórki czy konsystencją i kolorem miąższu, lecz także przydatnością kulinarną.

  0
 • Wczesne ziemniaki

  Popyt na młode ziemniaki jest coraz większy. Ta tendencja trwa nieprzerwanie od początku lat dziewięćdziesiątych. Ceny, jakie można za nie uzyskać, są znacznie wyższe od oferowanych jesienią. Chcąc zbierać ziemniaki w czerwcu, trzeba...

  0
 • Odmiany bardzo wczesne

  Jednym z najważniejszych czynników plonotwórczych jest odmiana. Stąd też gospodarstwa nastawione na uprawę towarową ziemniaków zainteresowane są nowymi odmianami wnoszącymi postęp w plenności i jakości. Co im proponują firmy nasienne...

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Tylko mam nadzieje że więcej nie będzie , jutro jak nie będzie padało to zrobię zdjęcie bo nie wziąłem dzisiaj telefonu ze sobą .

Marecki

Zimno robi swoje niestety. Cienka ta wiosna we wszystkim... Mogłaby chociaż stonka zdechnąć w tym zimnie.