PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
opłacalność uprawy

opłacalność uprawy

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Tański: Pszenica może drożeć jeszcze przez miesiąc

  Ceny pszenicy mogą jeszcze rosnąć przez miesiąc, ustabilizują się na średnim poziomie 1100 zł za tonę - uważa prezes Izby Zbożowo-Paszowej Adam Tański. Tona pszenicy kosztuje teraz średnio powyżej 1000 zł.

  11
 • Przetwórnie płacą za truskawki najwięcej od lat

  Przetwórnie owoców na Lubelszczyźnie rozpoczęły skup truskawek, za kilogram owoców płacą 4-5 zł, czyli najdrożej od lat. Lubelszczyzna to drugi co do wielkości - po woj. mazowieckim - producent truskawek w kraju.

  2
 • Uprawa ekologiczna przynosząca korzyści

  Czy uprawa ekologiczna może być opłacalna? Okazuje się, że tak – trzeba tylko postawić na odpowiedni gatunek, np. amarantus, znany również jako szarłat. Za tonę nasion tego zboża można uzyskać nawet 1 800 euro.

 • Ile kosztuje produkcja

  Wg obliczeń wykonanych w lipcu br. najwyższe, całkowite koszty produkcji w przeliczeniu na ha dotyczą uprawy pszenicy (ok. 4831 zł), natomiast najniższe – żyta (3178 zł). Całkowite koszty produkcji jęczmienia to 3610 zł/ha...

 • O tytoniu w MRiRW

  Sytuacja w branży tytoniowej to temat spotkania zainicjowanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji skupiających plantatorów tytoniu, przetwórców oraz producentów wyrobów tytoniowych.

  0
 • Koniec polskiego tytoniu?

  Słabe zbiory i niskie ceny - plantatorzy tytoniu załamują ręce. Na dodatek mijający rok jest pierwszym, w którym plantatorzy nie otrzymali unijnych dopłat do produkcji.

  0
 • Francuzi zbiorą mniej buraków

  Mimo większego areału, tegoroczna produkcja cukru będzie we Francji niższa. Powodem są słabsze od ubiegłorocznych plony i obniżona polaryzacja cukru.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje