PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
opłacalność uprawy

opłacalność uprawy

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Tański: Pszenica może drożeć jeszcze przez miesiąc

  Ceny pszenicy mogą jeszcze rosnąć przez miesiąc, ustabilizują się na średnim poziomie 1100 zł za tonę - uważa prezes Izby Zbożowo-Paszowej Adam Tański. Tona pszenicy kosztuje teraz średnio powyżej 1000 zł.

  11
 • Przetwórnie płacą za truskawki najwięcej od lat

  Przetwórnie owoców na Lubelszczyźnie rozpoczęły skup truskawek, za kilogram owoców płacą 4-5 zł, czyli najdrożej od lat. Lubelszczyzna to drugi co do wielkości - po woj. mazowieckim - producent truskawek w kraju.

  2
 • Uprawa ekologiczna przynosząca korzyści

  Czy uprawa ekologiczna może być opłacalna? Okazuje się, że tak – trzeba tylko postawić na odpowiedni gatunek, np. amarantus, znany również jako szarłat. Za tonę nasion tego zboża można uzyskać nawet 1 800 euro.

 • Ile kosztuje produkcja

  Wg obliczeń wykonanych w lipcu br. najwyższe, całkowite koszty produkcji w przeliczeniu na ha dotyczą uprawy pszenicy (ok. 4831 zł), natomiast najniższe – żyta (3178 zł). Całkowite koszty produkcji jęczmienia to 3610 zł/ha...

 • O tytoniu w MRiRW

  Sytuacja w branży tytoniowej to temat spotkania zainicjowanego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji skupiających plantatorów tytoniu, przetwórców oraz producentów wyrobów tytoniowych.

  0
 • Koniec polskiego tytoniu?

  Słabe zbiory i niskie ceny - plantatorzy tytoniu załamują ręce. Na dodatek mijający rok jest pierwszym, w którym plantatorzy nie otrzymali unijnych dopłat do produkcji.

  0
 • Francuzi zbiorą mniej buraków

  Mimo większego areału, tegoroczna produkcja cukru będzie we Francji niższa. Powodem są słabsze od ubiegłorocznych plony i obniżona polaryzacja cukru.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Niby to wszystko fajnie bo bez kłopotów ale jednak we własnym silosie to we własnym Nikt ci nie stawia warunków sam decydujesz o wszystkim Moim...

jarki

Ta viking to 14-14-21 ? Na wiosenne pobudzenie

barts

Celuje w 500-600 kłosów w oziminach, jak za wiele nie wypadło przez zimę trudne to do osiągnięcia nie będzie, pszenżyto jesienią te 3 pędy miało,...