PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
opryski

opryski

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Jakość wody do oprysków ma znaczenie

  Jakość wody ma duży wpływ na skuteczność działania wykonywanych przez nas zabiegów przy użyciu opryskiwacza. Woda nie może być przede wszystkim zbyt twarda ani zbyt zimna.

 • Technika aplikacji pestycydów często niedoceniana

  - Technika stosowania środków ochrony roślin stanowi ważny, często niedoceniany element integrowanej ochrony roślin – mówił podczas konferencji Farmera „Narodowe wyzwania w rolnictwie na Narodowym” prof. Marek Korbas, kierownik Zakładu...

 • Kilka w jednym, czyli mieszaniny zbiornikowe

  Aplikacja kilku preparatów w jednym oprysku jest dobrym rozwiązaniem. Nie wszystko jednak można ze sobą łączyć. Istotna jest także kolejność wprowadzania składników do cieczy roboczej.

 • Kwitnienie zbóż a opryski

  W zależności od regionu zboża zakończyły lub są w trakcie kwitnienia. W tym okresie należy rozważnie podchodzi do zabiegów przy użyciu opryskiwaczy. Tym bardziej, że dość wysokie temperatury nie sprzyjają takim zabiegom.

 • Warunki dla skutecznego oprysku

  Aplikacja mieszanin w niewłaściwych warunkach, kiedy są zbyt wysokie temperatury może w najlepszym wypadku nie być skuteczna, a w najgorszym prowadzić do uszkodzeń roślin.

 • Wiosenne dokarmianie dolistne mikroelementami rzepaku

  Wiosną w rzepaku, który ma duże wymagania pokarmowe, przy dokarmianiu dolistnym mikroelementami w okresie chłodniejszym, a więc wczesnej wiosny stosuje się sole. Gdy nastąpi ocieplenie pełną i późną wiosną skuteczniejsze są chelaty.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

witch5

@jarki Też stosuję MgS . Ten z Siarkopolu jest super ostatnio przywieźli mi z nadrukiem Fosfory Gdańsk na bagu to niech go cholera weźmie .

Pałuczanin81

@lokizom-na 5 listopada-TU opady śniegu przewidują.U Ciebie cieplej

lokizom

Najgorsze jest to ze nie ma wogole słońca w październiku. Zboże siane miesiąc temu ma 2-3 liscie i nie zacznie sie krzewic