PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
owczarnia

owczarnia

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Innowacja i rozwój nowych produktów

  130 ekspertów z 20 państw dyskutowało na temat sposobów polepszenia rentowności i trwałości sektora baraniny w Europie podczas pierwszego międzynarodowego forum na ten temat zorganizowanego w dniach 8 i 9 października w Brukseli przez...

  0
 • Wsparcie produkcji owczarskiej

  Z myślą o zatrzymaniu spadku pogłowia owiec i wsparciu produkcji owczarskiej w Polsce , szczególnie na obszarach górskich i podgórskich, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowało i przekazało do Komisji Europejskiej program...

  0
 • Coraz głośniejsze "milczenie owiec"

  Z górskich pastwisk i to w zastraszającym tempie znikają owce. I to bynajmniej nie za sprawą wilków. Rolnicy nie mogą utrzymać się z hodowli, bo nikt nie chce ani skór, ani wełny.

  0
 • Owce

  W województwach: opolskim, dolnośląskim i śląskim pogłowie owiec wciąż spada. Dziś zostało niewiele ponad stu hodowców. W całym kraju mamy zaledwie jest 300 tysięcy owiec, choć Unia Europejska dała nam limit 2 i pół miliona matek.

  0
 • W obronie owiec

  Mimo, że francuski rząd obiecał wsparcie borykającym się z problemami finansowymi gospodarstwom rolnym, do Paryża zjechali hodowcy owiec.

  0
 • Palą owcze skóry

  Kilkanaście ton niesprzedanych owczych skór i wełny zalega w domach beskidzkich górali żyjących z hodowli owiec - donosi "Rzeczpospolita".

  0
 • Prognozy dla owiec i kóz

  Obniża się produkcja mięsa koziego i owczego w UE. Spadło spożycie. Komisja Europejska prognozuje, że produkcja będzie spadać do 2014 r. Ceny jednak żywca powinny rosnąć. Import na razie nie będzie rósł.

  0
 • Wspieranie owiec i kóz

  Według Komitetu Rolnego Parlamentu Europejskiego, Unia potrzebuje działań służących zahamowaniu pogarszania się sytuacji w sektorze owiec i kóz w całej Wspólnocie.

  0
 • Opłacalność w dotacjach

  Od czterech lat pogłowie owiec utrzymuje się na poziomie 330 tys. sztuk. Zahamowany został wprawdzie jego dramatyczny spadek, ale trudno o zbytni optymizm. Programy hodowlane mające na celu poprawienie opłacalności chowu owiec na niewiele...

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Przez noc trochę popadalo,  1-2 cm jest 

jarki

Sąsiad ma rację taka jest do doopy  Konkurencja byłaby bardzo dobra pod warunkiem że uczciwa  W każdym kraju inne wsparcie...