PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
pasożyty

pasożyty

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Co gryzie krowę od środka?

  Zarówno hodowcy bydła, jak i lekarze weterynarii coraz rzadziej doszukują się przyczyny problemów z rozrodem oraz spadkiem produkcyjności w schorzeniach wywoływanych przez pasożyty wewnętrzne. A to poważne niedopatrzenie.

 • Pasożyty zewnętrzne drobiu

  Szkody w hodowli ptactwa spowodowane obecnością piórojadów i ptaszyńców mogą być naprawdę duże, a letnie miesiące szczególnie sprzyjają ich rozwojowi.

 • Neospora caninum - częsta przyczyna poronień

  Jako przyczyny problemów z rozrodem, zwykle wymienia się złe zbilansowanie dawki pokarmowej, schorzenia układu rozrodczego, bądź infekcje bakteryjne i wirusowe. Coraz rzadziej natomiast pamięta się o chorobach wywoływanych przez pasożyty.

 • Czas odrobaczyć stado!

  Dobiegający końca sezon pastwiskowy jest dobrym momentem, aby zastanowić się nad przeprowadzeniem odrobaczania zwierząt w stadzie. Zabieg ten powinno się wykonywać rutynowo, niezależnie od systemu utrzymania.

 • Wszawica wciąż groźna

  Mimo stałej intensyfikacji produkcji zwierzęcej, wszawica świń, wciąż jest powszechnie spotykana. I wbrew pozorom, nie dotyczy wyłącznie gospodarstw o ekstensywnym profilu produkcji.

 • Pasożyty zewnętrzne świń

  Choroby pasożytnicze świń rzadko prowadzą do upadków, dlatego są często lekceważone przez hodowców. Niesłusznie, bo ich występowanie może być źródłem znacznych strat.

 • Pasożyty przyczynami strat w stadach krów mlecznych

  W Polsce choroby pasożytnicze są często pomijane przez hodowców bydła. Szacuje się, że jedynie 10 proc. zwierząt jest poddawanych regularnemu odrobaczaniu - mówi dr Bożena Rutkowska-Pejsak w rozmowie z portalem farmer.pl oraz opisuje...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Plon jest ale ja wolę stojący rzepak taki mocno ugięty a właściwie to pofalowany  Jak to kiedyś mawiali że kurze jajo nie spadnie...

Pałuczanin81

U mnie Toledo-bez T2 i T3 i nic go się nie ima,tylko ślimaczek pożarł W tym sezonie dodatkowo Kasyno z Top-farmsu