PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
PDO

PDO

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Soja plonowała najlepiej od trzech lat

  28 odmian soi pochodzących z Krajowego Rejestru i CCA zostało w tym sezonie włączonych przez COBORU do doświadczeń PDO. To o 20 więcej przebadanych odmian niż w roku ubiegłym. A które odmiany plonowały najlepiej? O tym poniżej.

 • Przewódki się udały

  Miniony sezon okazał się bardzo sprzyjający dla wysiewanych po 10 listopada przewódek. W badaniach COBORU niektóre sypnęły nawet ponad 8t/ha.

 • Ponad 7t/ha pszenżyta jarego

  W doświadczeniach coborowskich pszenżyto jare plonowało całkiem przyzwoicie. Na przeciętnym poziomie agrotechniki (tzw. a1) wzorzec został oszacowany na 70,2 dt/ha, na poziomie a2 (wysoki poziom agrotechniki) natomiast wynosił 74,4 dt/ha.

 • Jak w tym roku plonował jęczmień jary?

  Znamy najbardziej plenne w 2017 r. odmiany jęczmienia jarego. W doświadczeniach coborowskich oddały one około 7 t/ha (na przeciętnym poziomie agrotechniki - a1) i około 8 t/ha na poziomie a2 (wysoki poziom agrotechniki). Sprawdź, które...

 • Prawie 7 t/ha owsa

  Na 69,8 dt/ha - na takim poziomie został przez COBORU oszacowany tegoroczny wzorzec ustalony dla owsa. Wartość ta jest o ponad 0,5 tony wyższa od wyniku uzyskanego w zeszłym sezonie.

 • Pszenica jara – jak plonowała w 2017 r.?

  COBORU opublikowało wstępne wyniki plonowania odmian pszenicy jarej w doświadczeniach porejestrowych. Plonowała ona w tym sezonie całkiem przyzwoicie, na tle ostatnich trzech lat – najwyżej.

 • Bobik plonował wysoko

  Bobik jest rośliną o dużym potencjale plonowania i w tym roku warunki wegetacji były dla tej uprawy sprzyjające. Ustalony przez COBORU wzorzec (średnia z odmian zarejestrowanych w 2017r.) plonował na poziomie 48,7 dt/ha. To prawie o tonę...

 • Jak w tym roku plonowały łubiny?

  28,3 dt/ha w przypadku łubinu wąskolistnego oraz 17,8 dt/ha w przypadku łubinu żółtego. Na takim poziomie plonowały tegoroczne wzorce ustalone dla tych gatunków w doświadczeniach coborowskich.

 • Groch plonował przyzwoicie

  Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych opublikował wstępne wyniki plonowania odmian roślin bobowatych grubonasiennych (groch, łubiny, bobik) w doświadczeniach porejestrowych. Jak wypadł groch siewny?

 • Najlepiej plonujące odmiany pszenicy ozimej

  Wielkość plonowania – to główny czynnik, jakim kieruje się plantator dokonujący wyboru odmiany. Dalej w kolejności jest jakość plonu. Które odmiany pszenicy ozimej wg PDO, wstępnych wyników plonowania odmian COBORU uzyskały najlepsze...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

plonowanie pszenicy wg COBORU http://www.coboru.pl/DR/PublWynikowPDO/WWPO_Zbozaozime_2017.pdf

sapek

... no właśnie w tych ofertach to każda sypie na zakwaszonych stanowiskach i po słabych przedplonach... ja tam ze słodzeniem swojej wolę poczekać...