PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
plon ziarna

plon ziarna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Plony zbóż jarych niższe o 30 proc.?

  Przedłużająca się zima może spowodować o 30 proc. niższe tegoroczne plony zbóż jarych w regionie świętokrzyskim - prognozuje Piotr Witczak ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

  0
 • Wysokie plony zbóż w 2013 r. w UE

  Według francuskiej firmy analitycznej Strategie Grains, przyszłoroczne zbiory zbóż w Unii mogą być o 10% wyższe niż te odnotowane w 2012 roku. Będzie to wynikało zarówno z większego areału upraw, jak i ze spodziewanej poprawy...

  0
 • Spadek produkcji nawet o 2,5 mln t

  Problemem dla rolników, obok wypadniętych z uprawy ozimin, jest brak na rynku kwalifikowanego materiału siewnego w całym kraju. KFPZ informuje, że nie sposób go zakupić u naszych europejskich sąsiadów.

 • Plony dobre, cena coraz niższa

  Plon kukurydzy dobry, ale ceny zaczęły już znacząco spadać. – Jeszcze tydzień temu Estończycy oferowali 250 euro za tonę. Teraz dają już cenę poniżej 200 euro – mówi Maciej Pietraszuk, uprawiający 1000 ha tej rośliny.

 • BGŻ: Mało pszenicy jakościowej

  Przed długim weekendem zebrano zboże z ok. 60 – 65 proc. upraw w kraju. Pierwsze doniesienia o jakości tegorocznych zbóż wskazują jednak na negatywny wpływ pogody, która m. in. spowodowała porastanie ziarna.

  0
 • Pogoda dla kukurydzy

  Intensywne opady utrudniają żniwa i pogarszają jakość zbóż, ale też wpływają korzystnie na uprawy kukurydzy. Plon ziarna zapowiada się w tym roku wyjątkowo dobrze – informuje tvp.info.

  0
 • Słaby rzepak

  Opóźnione siewy i deszczowa pogoda wpłynęły na słabe wykształcenie się rzepaku. Sytuacje, jak mówią specjaliści w wielu regionach może uratować cieplejsza pogoda w listopadzie, bo rzepak nie jest jeszcze gotowy na zimę.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wapno na rżysko  orka na raz następnie NPK można to zrobić nawet jednego dnia jak ktoś się wyrobi 

jarki

Robiłem próbę może nie punktowo ale 1,5kg/ha zwykłym siewnikiem D7 Potwierdzam to co pisze  @damian9871 ładnie to wygląda...