PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
plon ziarna

plon ziarna

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Plony zbóż jarych niższe o 30 proc.?

  Przedłużająca się zima może spowodować o 30 proc. niższe tegoroczne plony zbóż jarych w regionie świętokrzyskim - prognozuje Piotr Witczak ze Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach.

  0
 • Wysokie plony zbóż w 2013 r. w UE

  Według francuskiej firmy analitycznej Strategie Grains, przyszłoroczne zbiory zbóż w Unii mogą być o 10% wyższe niż te odnotowane w 2012 roku. Będzie to wynikało zarówno z większego areału upraw, jak i ze spodziewanej poprawy...

  0
 • Spadek produkcji nawet o 2,5 mln t

  Problemem dla rolników, obok wypadniętych z uprawy ozimin, jest brak na rynku kwalifikowanego materiału siewnego w całym kraju. KFPZ informuje, że nie sposób go zakupić u naszych europejskich sąsiadów.

 • Plony dobre, cena coraz niższa

  Plon kukurydzy dobry, ale ceny zaczęły już znacząco spadać. – Jeszcze tydzień temu Estończycy oferowali 250 euro za tonę. Teraz dają już cenę poniżej 200 euro – mówi Maciej Pietraszuk, uprawiający 1000 ha tej rośliny.

 • BGŻ: Mało pszenicy jakościowej

  Przed długim weekendem zebrano zboże z ok. 60 – 65 proc. upraw w kraju. Pierwsze doniesienia o jakości tegorocznych zbóż wskazują jednak na negatywny wpływ pogody, która m. in. spowodowała porastanie ziarna.

  0
 • Pogoda dla kukurydzy

  Intensywne opady utrudniają żniwa i pogarszają jakość zbóż, ale też wpływają korzystnie na uprawy kukurydzy. Plon ziarna zapowiada się w tym roku wyjątkowo dobrze – informuje tvp.info.

  0
 • Słaby rzepak

  Opóźnione siewy i deszczowa pogoda wpłynęły na słabe wykształcenie się rzepaku. Sytuacje, jak mówią specjaliści w wielu regionach może uratować cieplejsza pogoda w listopadzie, bo rzepak nie jest jeszcze gotowy na zimę.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Mój po 4 dniach wygląd tak ,  Dzisiaj dostał 0,8 l caryxu . 

miwigos

Też twierdze że to cecha odmianowa orka z wałem cambela ,siew amazonka z wałem gumowym ,a na przednium TUZ wał kruszący i jest twardo jak na...