PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
ploniarka

ploniarka

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Ploniarka zbożówka w kukurydzy – oceń rozmiar szkód

  Na polach kukurydzianych wyraźnie można dostrzec symptomy żerowania ploniarki zbożówki. Na zabieg chemiczny jest już za późno. Na tym etapie warto jednak oszacować rozmiar szkód, pozwoli to ocenić zagrożenie ze strony tego szkodnika w...

 • Stan upraw kukurydzy

  Ocieplenie zmniejszyło intensywność ataku ploniarki zbożówki. Jednak dla dalszego prawidłowego wzrostu kukurydzy dokuczliwe są występujące w wielu rejonach kraju niedobory wody.

 • Kukurydzy zagraża ploniarka zbożówka

  Na plantacjach kukurydzy pojawiła się ploniarka zbożówka. Sygnalizacja PIORIN uaktywniła swoje komunikaty ostrzegające przed tym szkodnikiem na razie tylko dla województw południowych.

 • Larwy ploniarki zbożówki niszczą zboża

  Objawy żerowania larw ploniarki zbożówki odnotowano na zachodzie kraju: w woj. zachodnio-pomorskim, lubuskim, dolnośląskim. Na plantacjach zbóż widoczne jest żółknięcie dolnych liści roślin.

 • Ploniarka zbożówka atakuje zboża

  Ploniarka zbożówka z uwagi na występujące u nas długie jesienie z roku na rok stanowi coraz poważniejszy problem. Jak sobie radzić ze szkodnikiem?

 • Gdy będzie zimno uważaj na ploniarkę w kukurydzy

  Kukurydza obecnie znajduje się w zależności od regionu w różnej fazie rozwojowej - od wschodów do 4 liści. Gdy się ochłodzi warto zwrócić uwagę na ploniarkę zbożówkę i wykonać oprysk, chociażby tylko przy brzegu pola.

 • Ploniarka zbożówka zagraża kukurydzy

  W sezonie wegetacyjnym ploniarka zbożówka wydaje 3 pokolenia. Dla kukurydza najbardziej szkodliwe bywa pierwsze pokolenie szkodnika, które może już nalatywać na plantacje kukurydziane.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Nie wiem od czego , na razie pryskałem tylko na samosiewy  wszystko było ok nic mu nie było , potem poszedł metazanex a po tygodniu poszedł...

witch5

No to w teorii już . Tylko co ci go tak poskręcało jak mówisz ? Nie posądzam raczej herbicydów chyba że coś przekombinowałeś .