PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
pokos

pokos

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Drugiego pokosu prawie nie ma

  Baza paszowa pasz objętościowych opiera się obecnie niemal wyłącznie na pierwszym pokosie traw, drugiego prawie nie ma….

 • Zbiór ostatniego pokosu traw

  Wrzesień jest zazwyczaj miesiącem zbioru ostatniego pokosu traw. Jest to ostatnia szansa na powiększenie bazy pasz objętościowych, które muszą wystarczyć do kolejnego sezonu wegetacyjnego.

 • Uwaga na zbyt mocne przesuszenie traw

  Pogoda sprzyja pracom na użytkach zielonych, trwają zbiory kolejnego już pokosu. W upalne dni należy jednak uważać, aby nie przesuszyć zbytnio zbieranego materiału.

 • Rozpoczęły się żniwa

  Na polach pojawiły się pierwsze kombajny. To znak, że rozpoczęły się tegoroczne żniwa. Jako pierwszy tradycyjnie zbierany jest jęczmień ozimy. Pierwsze kombajny wyruszyły również by ścinać rzepak dwuetapowo - na pokos.

 • Drugi pokos traw – nie przegap terminu zbioru

  W wielu rejonach kraju trwają zbiory drugiego pokosu traw. Przy korzystnych warunkach rozwoju, ruń łąkowa odrasta bardzo szybko. W związku z tym należy na bieżąco kontrolować jej wzrost, aby nie dopuścić do przerośnięcia zielonki.

 • Zielone żniwa. Część druga

  Przyspieszona wegetacja i korzystne warunki wielu rolnikom pozwoliły w tym roku na przyspieszenie zbioru pierwszego pokosu zielonek. Obecnie w wielu miejscach rolnicy przygotowują się do zbioru drugiego pokosu – nawet we wschodniej...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

T2 zrobione 25 maja, warunki wręcz idealne pochmurno i 18-19 C, początek liści flagowego, myślę że około wtorku wcześniejsze...

witch5

Uparłeś się na tą arteę . Zostawiłbym ją na kłos jeśli będzie potrzeba a może być . Teraz do amistaru niedoceniany chlorotanonil dołóż i...