PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
przewódki

przewódki

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Pszenica po późnych przedplonach

  - Późne siewy po przedplonach kukurydzianych i buraczanych to wybór pomiędzy odmianami ozimymi, a jarymi (przewódkowymi) – przypomina Paweł Żmijewski z KWS Zboża. W tym roku te przedplony są zbierane wyjątkowo późno.

 • Przewódki się udały

  Miniony sezon okazał się bardzo sprzyjający dla wysiewanych po 10 listopada przewódek. W badaniach COBORU niektóre sypnęły nawet ponad 8t/ha.

 • Ozimina czy przewódka?

  W przypadku bardzo opóźnionych siewów zbóż producenci rolni mają dylemat - zasiać odmianę ozimą czy jarą o cechach przewódki? Ostatnie lata pokazały, że pewniejszy jest pierwszy wariant.

 • Siew przewódek w listopadzie

  Przewódki to wyselekcjonowane odmiany zbóż jarych, które mogą być wysiane w listopadzie, w sprzyjających warunkach także w grudniu, a nawet w lutym. Obecnie w wielu regionach kraju warunki pogodowe są dopuszczalne dla takich siewów.

 • Plon pszenicy ozimej z siewów opóźnionych

  Po zbiorze buraków cukrowych, kukurydzy na ziarno czy z innych powodów agrotechnicznych coraz częściej rolnicy decydują się na siew pszenicy ozimej w terminach dalekich od optymalnych. Jak się okazuje siew ozimej formy pszenicy nawet w...

 • Siew przewódek w grudniu

  Nadal panują korzystne warunki wilgotnościowo-temperaturowe dla siewu przewódek. Siane w obecnych warunkach powinny się udać.

 • W jakiej obsadzie siać przewódki?

  Połowa listopada to dobry czas, by zasiać przewódki. Warunki do siewu są nadal dobre, a prognozy na najbliższe tygodnie dość optymistyczne. W tak ekstremalnych warunkach istotną sprawą jest odpowiedni dobór odmiany oraz odpowiednio...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Panowie, informuję że w związku z nie chęcią do robienia rezygnuję z krów. Jestem po  dokonaniu nasadzeń, na jesieni...

jarki

Będą tacy co mieszanki i jęczmień w piecu przerobią bo kto to kupi