PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
reforma rynku cukru

reforma rynku cukru

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Polski interes jest sprzeczny z liberalizacją rynku cukru

  Czemu ma służyć planowana liberalizacja unijnego rynku cukru? W opinii jej pomysłodawców – poprawie konkurencyjności poprzez obniżkę cen surowca (buraków cukrowych) i w konsekwencji cen cukru, co powinni odczuć również nabywcy...

 • KSC: Całkowite uwolnienie rynku cukru jest niekorzystne

  Komisja Europejska przedstawiła wstępny projekt zmian w sektorze cukru. Obowiązujące uregulowania wygasną 30 września 2015 r. Jedną ze zmian, które chce wprowadzić Komisja jest zniesienie kwot produkcyjnych, uwolnienie rynku cukru. Jak na te...

 • Reforma rynku cukru raz jeszcze

  Po opublikowanym na naszym portalu materiale "Utrzymana reforma rynku cukru" otrzymaliśmy wyjaśnienia z Ministerstwa Rolnictwa.

  0
 • Restrukturyzacja przemysłu cukrowniczego

  wypłata pomocy restrukturyzacyjnej należnej plantatorom buraków cukrowych oraz podmiotom świadczącym usługi zbioru lub doczyszczania buraków cukrowych zostanie zakończona przez producentów cukru 25 sierpnia 2009 r.

  0
 • Awantura o kwoty

  O 366 tysięcy ton zmniejszył się polskim limit produkcji cukru w wyniku reformy tego rynku. Teraz politycy kłócą się, kto ponosi za to winę oraz czy była szansa na mniejsze redukcje.

  0
 • Odszkodowanie za reformę

  Rolnicy, którzy w wyniku reformy unijnego rynku cukru przestali uprawiać buraki cukrowe już niedługo otrzymają rekompensaty z Brukseli. Odszkodowanie zostanie wypłacone w jednej, a nie jak początkowo planowano, dwóch ratach.

  0
 • Rekompensaty po reformie

  Najpóźniej w sierpniu tego roku, plantatorzy buraków cukrowych, którzy w wyniku reformy rynku cukru utracili prawo uprawy

  0
 • KSC porozumiała się z załogami cukrowni

  Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej SA w Toruniu i przedstawiciele pracowników dwóch likwidowanych cukrowni porozumieli się w sprawie odpraw i pomocy dla zwalnianych pracowników - poinformował zarząd KSC.

  0
 • Pusta kasa cukrowa

  Sytuacja finansowa Krajowej Spółki Cukrowej jest trudna, a najbliższe dwa lata zdecydują o jej przyszłości. To efekt wymuszonej przez Komisję Europejską reformy unijnego rynku cukru.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wapno na rżysko  orka na raz następnie NPK można to zrobić nawet jednego dnia jak ktoś się wyrobi 

jarki

Robiłem próbę może nie punktowo ale 1,5kg/ha zwykłym siewnikiem D7 Potwierdzam to co pisze  @damian9871 ładnie to wygląda...