PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
rekultywacja

rekultywacja

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Wiosenne porządki na pastwiskach

  W obecnej sytuacji, gdy ceny gruntów są na bardzo wysokim poziomie, a pasza z powodu zmiennych warunków pogodowych potrafi kosztować bardzo dużo, powinniśmy dążyć aby nasze pastwiska i łąki były utrzymywane w jak najwyższej kulturze...

 • Włókowanie – sposób na kretowiska i łajniaki

  Aby osiągać wysokie plony z TUZów, należy utrzymywać użytki zielone w jak najlepszej kulturze. Jednym z zabiegów rekultywacyjnych, którego zastosowanie powinniśmy niebawem rozważyć jest włókowanie.

 • Wiosenne wałowanie TUZów

  Rekultywacja pastwisk oraz łąk jest najlepszym sposobem na zwiększenie plonu uzyskiwanego z użytków. Jednym z zabiegów przeprowadzanych w tym czasie jest wałowanie.


 • Topinambur – uniwersalna roślina

  Topinambur jest rośliną, która wywołuje duże zainteresowanie. Co pewien czas pojawiają się informacje o zaletach tej rośliny i możliwości jej uprawy na skalę produkcyjną. Co przemawia za jej uniwersalnością, a co jest powodem...

 • Klasyfikacja gruntów uwzględni rekultywację

  Czy będzie nowy sposób klasyfikacji gruntów? Z wykazu prac planowanych w Ministerstwie Rolnictwa wynika, że przygotowywane jest rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące tej kwestii.

  3
 • Rekultywacja czy odszkodowanie?

  Podczas usuwania szkód górniczych, osuwisk sąd powinien zbadać, czy koszty rekultywacji terenu nie przekraczają rażąco poniesionej szkody.

 • Porozumienie ws. wykupu gruntów zniszczonych przez powódź

  Skarb Państwa wykupi grunty rolne w gminie Słubice pod Płockiem, które po ubiegłorocznych powodziach nie nadają się do użytkowania. Docelowo planuje się wykup 82,5 ha gruntów w miejscowościach Świniary i Wiączemin. Powstać ma tam...

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maksiu432

No jest łagodniej ale i tak odczuwamy swoje albo nie my tylko nasze plony, u nas jeszcze poniżej 20 nie pokazało ale i przyjdzie to w swoim czasie.

Marecki

A ja na Cyckach mam -7 i mgłę. Na poranną trasę znowu będą fajne warunki.

ikcomas

Teraz i u mnie -12 a śniegu wystarczająco