PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
rolnictwo europejskie

rolnictwo europejskie

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Pohandlować z Kanadą - kuszące czy ryzykowne?

  Jakie możliwości daje CETA, umowa o wolnym handlu między Unią Europejską i Kanadą, polskiemu rolnikowi? Czy producenci żywności znad Wisły mają jakiekolwiek szanse w starciu z wysokoprzemysłowym rolnictwem Kanady? Eksperci mają...

 • Copa-Cogeca o kryzysie w unijnym rolnictwie

  Europejskie organizacje i spółdzielnie rolnicze spotkały się, aby mówić o kryzysie, z jakim obecnie boryka się rolnictwo unijne oraz zasygnalizować, że przyszła WPR musi pozwolić na zagwarantowanie konkurencyjności sektora.

 • Delegacja holenderskich farmerów w Polsce

  Zwiedzanie fabryki firmy De Heus, oraz wizyta na fermie tuczników, były głównymi punktami wizyty delegacji holenderskich farmerów, która miała miejsce w dniach 8-9 września.

 • Hiszpanie analizują, Bt to korzyści ekonomiczne

  Od 1998 roku, po wprowadzeniu upraw kukurydzy Bt, Hiszpania na imporcie kukurydzy zaoszczędziła 156 mln euro. Dzięki uprawie kukurydzy Bt w Hiszpanii plony zwiększyły się o dodatkowe 853 201 ton. Kukurydza Bt pozwoliła na zmniejszenie w...

 • Holding rolny KSG Agro podwoił przychody

  Holding rolny KSG Agro opublikował wyniki za pierwsze dziewięć miesięcy 2013 r. Przychody Grupy podwoiły się do kwoty 37,086 mln USD w porównaniu z 18,576 mln USD po III kwartale 2012 r.

  0
 • Uprawy roślin GMO tylko odłożone w czasie

  Dr Roman Warzecha uważa, że przyszłość produkcji roślinnej należy do roślin GMO. Pojawią się różne modyfikacje związane m.in. z pobieraniem przez rośliny azotu. Sprawa GMO nie została przegrana dla polskiego i europejskiego rolnictwa.

 • Wiedza i fachowość atutem rolnictwa

  Ziemi ubywa, osób do wyżywienia przybywa. Producentom rolnym jest łatwiej wykonywać swoją pracę, gdy mają świadomość o otoczeniu finansowym. Czują się pewniej, gdy mają wiedzę o przyszłej Wspólnej Polityce Rolnej. Przewidywanie...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

miwigos-mam 4x500+,zawsze jakiś socjal,dopłaty,ulgi się znajdą-słomę zdobędę-blondyny na paszy od Jóźwiakowskiego

Pałuczanin81

@miwigos-NO POPUŚĆ wodze fantazji-TU Teść Kuzyna Twojego Szwagra miał w październiku 120t/ha(II netto)

damian9871

Jarki u mnie Mg był niski, średni a teraz mam średni i wysoki poza jednym polem z pH 7 bez stosowania kizerytu ale 5-6 sezonów to trwało.