PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
siew opóźniony

siew opóźniony

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Jaki rzepak na późny siew?

  Przystępując do siewu rzepaku w końcu sierpnia lub na początku września siać odmianę populacyjną czy sięgnąć po mieszańcową?

 • Stan pszenicy ozimej z siewów opóźnionych

  Stan pszenicy ozimej sianej po terminie optymalnym bywa różny. Są plantacje całkowicie przemrożone, ale i takie, które przetrwały zimę. Dużo zależy w jakiej fazie rośliny weszły w stan spoczynku.

 • Wschodzi pszenica siana z początkiem listopada

  Dotychczasowe dwie dekady listopada sprzyjały pszenicy sianej po terminie. Były dość ciepłe i przede wszystkim przyniosły długo oczekiwane opady. Efekt jest taki, że pszenica ozima zasiana w ekstremalnych warunkach na początku listopada...

 • Siew pszenicy ozimej ciągle możliwy, ale....

  W całym kraju mineły dopuszczalne terminy siewu pszenicy ozimej. Ciągle jednak jest on możliwy i wiele rolników planuje ją jeszcze zasiać po obecnie zbieranych burakach, czy kukurydzy na ziarno. Takie opóźnione siewy niosą jednak ze sobą...

 • Plony pszenicy z późnego siewu

  Na polach pozostała jeszcze kukurydza z przeznaczeniem na ziarno i buraki cukrowe. Co po nich rolnicy uprawiają? Często wysiewają pszenicę – oczywiście w terminie opóźnionym.

 • Plony zbóż z siewu opóźnionego

  Zakończyły się już optymalne siewy zbóż ozimych, ale rolnikom do zbioru pozostały jeszcze rośliny późno schodzące z pola takie jak kukurydza na ziarno i buraki cukrowe. Co po nich wysiać? Może pszenicę – tylko którą odmianę.

 • Późniejsze siewy do 10 dni

  W większości można mówić już o zakończeniu siewów zbóż ozimych – przede wszystkim jęczmienia, ale też żyta i pszenżyta. W wielu gospodarstwach pozostał jeszcze wysiew pszenicy. Kiedy można mówić o siewie opóźnionym?

 • Zboża z późnego siewu dadzą niższy plon

  Na polach demonstracyjnych podczas Dnia Pola HR Strzelce i BASF Polska przedstawiono kilka tych samych odmian zbóż, które wysiano w optymalnym terminie siewu i opóźnionym. Różnice w rozwoju było widać gołym okiem.BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Najgorsze jest to ze nie ma wogole słońca w październiku. Zboże siane miesiąc temu ma 2-3 liscie i nie zacznie sie krzewic

Pałuczanin81

Czyli reklama dźwignią handlu-to jest dostępne od kilku lat?W Grocholinie to był baner Siarkopol-NOWOŚĆ! @jarki wrzuć proszę TO poza dział pogody?

jarki

Tak MgS 21-30 od kilku lat http://forum.farmer.pl/topic/1314-siarka/