PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
soja

soja

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Odreagowanie spadków na oleistych

  Na wczorajszej sesji notowań oleistych doszło do wzrostów cen wszystkich kontraktów na oleiste. Najwięcej podrożał rzepak na Matif- 0,9 proc.

 • Spadek cen oleistych

  Pierwsza w nowym tygodniu sesja notowań kontraktów na oleiste na światowych giełdach zakończyła się spadkiem cen.

 • Czym zastąpić soję w żywieniu krów?

  Coraz więcej mleczarni przechodzi na produkcję z mleka pochodzącego od krów żywionych bez udziału pasz genetycznie zmodyfikowanych, zmuszając tym samym hodowców do reorganizacji żywienia.

 • Spadek cen oleistych

  W piątek potaniały wszystkie kontrakty na oleiste na światowych giełdach. W ujęciu tygodniowym podrożała jedynie amerykańska soja- o 2 proc.

 • Europejska deklaracja sojowa

  14 ministrów rolnictwa UE sygnowało deklarację mówiąca o możliwościach rozszerzenia w Europie zrównoważonej i wolnej od GMO uprawy, przetwórstwa i obrotu roślinami białkowymi ze szczególnym uwzględnieniem soi.

 • Silny wzrost ceny rzepaku

  Początek tygodnia przyniósł mocny wzrost notowań rzepaku na Matif. Cena wzrosła o 2,2 proc. do najwyższego poziomu od pierwszej dekady marca br.

 • Odchwaszczanie soi

  Możliwości chemicznej ochrony soi przed zachwaszczeniem są coraz szersze. Wprawdzie daleko jej do liczby preparatów herbicydowych zarejestrowanych w grochu, ale jeśli tempo rejestrowanych substancji nie zwolni, soja ten pułap osiągnie za 2...BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Jakbym siał to bym Poznaniaka jeszcze mniej ustawił.. Pszenżyto porośnięte więc z 350 zrobi się @barts Twoje 150szt Termin siewu przed...

barts

Rozumiem że teraz trwa licytacja  kto zasieje mniej ale ja już pasuje :D