PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
spożycie

spożycie

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Rosjanie cierpią na deficyt mięsa

  Konsumpcja mięsa w Rosji na pewno by wzrosła, gdyby nie jego niska podaż. Jak podaje KZP-PTCH spożycie mięsa w ciągu roku spadło o 3 proc. i przewiduje się dalszy jego spadek o 6 proc. do poziomu 70 kg/os.

 • Spada spożycie żywności na mieszkańca

  Począwszy od 2004 roku spada spożycie artykułów żywnościowych. Znacząco wzrosło tylko spożycie mleka i jego przetworów oraz tłuszczy roślinnych, spadło natomiast przetworów zbożowych, ziemniaków, warzyw i owoców, mięsa, jaj...

 • Produkcja wieprzowiny w UE będzie się odbudowywać

  Według prognozy Komisji Europejskiej od 2014 r. produkcja mięsa wieprzowego w UE zacznie odbudowywać się i do 2023 r. wzrośnie o 5 proc. wobec 2013 r. i o 3 proc. wobec średniej z okresu 2010-2012 do 23,4 mln ton – informuje FAMMU/FAPA.

  2
 • Bez uboju rytualnego możemy zarobić więcej

  Polska powinna reklamować swoją wołowinę jako pochodzącą z humanitarnego uboju i zwiększać spożycie w kraju, a nie dążyć do uboju rytualnego i eksportu – uważa europoseł Janusz Wojciechowski.

 • Niewielki wzrost produkcji mięsa

  Światowa produkcja mięsa w 2012 r. wyniesie 301,2 mln ton i będzie wyższa o niespełna 2 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Niewielki wzrost produkcji wynika z wysokich kosztów produkcji oraz stagnacji spożycia mięsa, podaje FAO w...

  0
 • Spożycie cukru spada

  - Ze względu na wysokie ceny spożycie cukru w gospodarstwach domowych w Polsce spadło o prawie 10 proc. - wynika z badań Instytutu Ekonomiki i Gospodarki Żywnościowej, które przytacza "Gazeta Polska codziennie".

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Że była tam badziew ,to nie znaczy że kiepska ,na polach syngeny byłem i mieli takie pszenice że ja bym się wstydził pokazać,lokalna firma...

adam16

Trzeba przyznać ze pogoda Ostatnio nie rozpieszcza. Za dużo deszczu. Oczywiście deszcz jest potrzebny, ale Co Za dużo to nie zdrowo.