PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
straty ilościowe

straty ilościowe

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Gęsi niszczą oziminy

  Zimowa aura to problem dla zwierząt dziko żyjących, które szukają pożywienia. Pokrywa śniegowa im to skutecznie utrudnia, ale nie wszędzie. Dlatego np. ptaki zainteresowały się uprawami ozimymi – powodując w nich straty.

 • Starty przechowalnicze mniejsze niż w roku ubiegłym

  Do przechowywania w okresie zimy 2011/2012 przeznaczono około 5,6 mln t ziemniaków, ok. 59,8 proc. zbiorów z 2011 r. (w roku poprzednim 57,7 proc.). Straty były mniejsze niż w latach ubiegłych – podaje Główny Urząd Statystyczny.

  0
 • Na Śląsku trwa szacowanie strat w oziminach

  Gospodarstwa rolne z co najmniej kilkunastu gmin województwa śląskiego zostały poważnie dotknięte stratami spowodowanymi wymarznięciem upraw zbóż ozimych i rzepaku. W większości gmin regionu trwa szczegółowe szacowanie szkód.

  0
 • 170 tys. ha rzepaku do przesiewów

  Sparks szacuje, że w skali kraju koniecznym może być przesianie ok. 170 tys. ha – około 20 proc. areału obsianego rzepakiem jesienią – podaje Bank Gospodarki Żywnościowej.

 • W Lubuskiem największe szkody w rzepaku

  Według szacunków ARR, w woj. lubuskim największe szkody spowodowane przez mrozy wystąpiły w uprawach rzepaku. W niektórych rejonach dotyczy to do 50 proc. zasiewów tej rośliny, w innych straty są mniejsze. Część upraw jest likwidowana.

  0
 • Ministerstwo oceni przezimowanie

  W końcu lutego 2012 r. rzeczoznawcy wojewódzcy Głównego Urzędu Statystycznego wykonali wstępną ocenę przezimowania upraw na podstawie monolitów glebowych. Zgodnie z informacją otrzymaną z GUS-u, wstępna ocena przezimowania zostanie...

 • Sucha zgnilizna kapustnych już atakuje

  Pojawiły się pierwsze sygnały wystąpienia na plantacjach rzepaku suchej zgnilizny kapustnych. Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów PIORIN wskazał zagrożenie na razie w południowej części kraju – na Opolszczyźnie.

 • Mrozy zmniejszyły plony w winnicach

  Tegoroczna mroźna zima zmniejszy plony w podkarpackich winnicach - uważa sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro. W regionie jest ponad 150 winnic.

  0
 • Pieniądze na naprawę urządzeń melioracyjnych

  Lubuskie otrzyma 7 mln zł z rezerwy celowej Budżetu Państwa na naprawę urządzeń melioracyjnych uszkodzonych w trakcie powodzi z 2010 roku - poinformował rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Wszystko wie tylko wóżbita Mój pomysł na chwasty w pszenicy od lat jest niezmienny Jesienią wykończyć miotłę przy okazji większość...

damian9871

Legato 600 ładnie czyści warto dodać 10gr granstaru lub glinu chociaż on coraz gorzej działa.

tujcia2

Opłaca się uprawiać?