PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
straty ilościowe

straty ilościowe

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Gęsi niszczą oziminy

  Zimowa aura to problem dla zwierząt dziko żyjących, które szukają pożywienia. Pokrywa śniegowa im to skutecznie utrudnia, ale nie wszędzie. Dlatego np. ptaki zainteresowały się uprawami ozimymi – powodując w nich straty.

 • Starty przechowalnicze mniejsze niż w roku ubiegłym

  Do przechowywania w okresie zimy 2011/2012 przeznaczono około 5,6 mln t ziemniaków, ok. 59,8 proc. zbiorów z 2011 r. (w roku poprzednim 57,7 proc.). Straty były mniejsze niż w latach ubiegłych – podaje Główny Urząd Statystyczny.

  0
 • Na Śląsku trwa szacowanie strat w oziminach

  Gospodarstwa rolne z co najmniej kilkunastu gmin województwa śląskiego zostały poważnie dotknięte stratami spowodowanymi wymarznięciem upraw zbóż ozimych i rzepaku. W większości gmin regionu trwa szczegółowe szacowanie szkód.

  0
 • 170 tys. ha rzepaku do przesiewów

  Sparks szacuje, że w skali kraju koniecznym może być przesianie ok. 170 tys. ha – około 20 proc. areału obsianego rzepakiem jesienią – podaje Bank Gospodarki Żywnościowej.

 • W Lubuskiem największe szkody w rzepaku

  Według szacunków ARR, w woj. lubuskim największe szkody spowodowane przez mrozy wystąpiły w uprawach rzepaku. W niektórych rejonach dotyczy to do 50 proc. zasiewów tej rośliny, w innych straty są mniejsze. Część upraw jest likwidowana.

  0
 • Ministerstwo oceni przezimowanie

  W końcu lutego 2012 r. rzeczoznawcy wojewódzcy Głównego Urzędu Statystycznego wykonali wstępną ocenę przezimowania upraw na podstawie monolitów glebowych. Zgodnie z informacją otrzymaną z GUS-u, wstępna ocena przezimowania zostanie...

 • Sucha zgnilizna kapustnych już atakuje

  Pojawiły się pierwsze sygnały wystąpienia na plantacjach rzepaku suchej zgnilizny kapustnych. Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów PIORIN wskazał zagrożenie na razie w południowej części kraju – na Opolszczyźnie.

 • Mrozy zmniejszyły plony w winnicach

  Tegoroczna mroźna zima zmniejszy plony w podkarpackich winnicach - uważa sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro. W regionie jest ponad 150 winnic.

  0
 • Pieniądze na naprawę urządzeń melioracyjnych

  Lubuskie otrzyma 7 mln zł z rezerwy celowej Budżetu Państwa na naprawę urządzeń melioracyjnych uszkodzonych w trakcie powodzi z 2010 roku - poinformował rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Cena kusząca 756 zł/brutto-TU w ilości na 10 ha dostępny.

jarki

@R-w tak zainteresowałem się tym zewzględu na bor Ale hurtownia gdzie kupuje niestety coś chyba ma problem  Spore braki w...