PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
straty ilościowe

straty ilościowe

Śledź temat na bieżąco za pomocą kanału RSS


 • Gęsi niszczą oziminy

  Zimowa aura to problem dla zwierząt dziko żyjących, które szukają pożywienia. Pokrywa śniegowa im to skutecznie utrudnia, ale nie wszędzie. Dlatego np. ptaki zainteresowały się uprawami ozimymi – powodując w nich straty.

 • Starty przechowalnicze mniejsze niż w roku ubiegłym

  Do przechowywania w okresie zimy 2011/2012 przeznaczono około 5,6 mln t ziemniaków, ok. 59,8 proc. zbiorów z 2011 r. (w roku poprzednim 57,7 proc.). Straty były mniejsze niż w latach ubiegłych – podaje Główny Urząd Statystyczny.

  0
 • Na Śląsku trwa szacowanie strat w oziminach

  Gospodarstwa rolne z co najmniej kilkunastu gmin województwa śląskiego zostały poważnie dotknięte stratami spowodowanymi wymarznięciem upraw zbóż ozimych i rzepaku. W większości gmin regionu trwa szczegółowe szacowanie szkód.

  0
 • 170 tys. ha rzepaku do przesiewów

  Sparks szacuje, że w skali kraju koniecznym może być przesianie ok. 170 tys. ha – około 20 proc. areału obsianego rzepakiem jesienią – podaje Bank Gospodarki Żywnościowej.

 • W Lubuskiem największe szkody w rzepaku

  Według szacunków ARR, w woj. lubuskim największe szkody spowodowane przez mrozy wystąpiły w uprawach rzepaku. W niektórych rejonach dotyczy to do 50 proc. zasiewów tej rośliny, w innych straty są mniejsze. Część upraw jest likwidowana.

  0
 • Ministerstwo oceni przezimowanie

  W końcu lutego 2012 r. rzeczoznawcy wojewódzcy Głównego Urzędu Statystycznego wykonali wstępną ocenę przezimowania upraw na podstawie monolitów glebowych. Zgodnie z informacją otrzymaną z GUS-u, wstępna ocena przezimowania zostanie...

 • Sucha zgnilizna kapustnych już atakuje

  Pojawiły się pierwsze sygnały wystąpienia na plantacjach rzepaku suchej zgnilizny kapustnych. Internetowy System Sygnalizacji Agrofagów PIORIN wskazał zagrożenie na razie w południowej części kraju – na Opolszczyźnie.

 • Mrozy zmniejszyły plony w winnicach

  Tegoroczna mroźna zima zmniejszy plony w podkarpackich winnicach - uważa sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia Ewa Wawro. W regionie jest ponad 150 winnic.

  0
 • Pieniądze na naprawę urządzeń melioracyjnych

  Lubuskie otrzyma 7 mln zł z rezerwy celowej Budżetu Państwa na naprawę urządzeń melioracyjnych uszkodzonych w trakcie powodzi z 2010 roku - poinformował rzecznik wojewody lubuskiego Paweł Siminiak.

  0


BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Rzepak musi sam dojść takie jest moje zdanie chyba że zachwaszczenie ktoś ma Pamiętam ładnych kilka lat temu znajomy potraktował rzepak...

lokizom

Kolego @barts odnośnie rzepaku mam ten sam dylemat, aż nie śpię. Ale jestem już nastawiony na desykacje